Mb v class nova  trieda v programatic learn 1140x190 sk
Thumb toyota camry 1 Thumb 3 Thumb 2 Thumb 1 Thumb 5

Toyota a Lexus dominujú rebríčku spoľahlivosti J.D. Power 2024

V najnovšom ročníku rešpektovaného rebríčka J.D. Power 2024 U.S. Vehicle Dependability Study postúpila Toyota na popredné miesto medzi obľúbenými značkami. Až päť jej modelov triumfovalo vo svojich segmentoch z hľadiska spoľahlivosti.

U.S. Vehicle Dependability Study je každoročný rebríček uznávanej americkej spotrebiteľskej organizácie J.D. Power, ktorý analyzuje údaje zozbierané od používateľov automobilov. Na najnovšom vydaní štúdie, ktorá sa uskutočnila od augusta do novembra 2023, sa zúčastnilo 30 595 majiteľov trojročných áut. Anketári zozbierali údaje o závadách a poruchách prevádzky všetkých prvkov, dôležitých z pohľadu užívateľa v 184 problémových oblastiach. Tie rozdelili do deviatich kategórií a následne pripravili zoznam, v ktorom sa tento rok objavilo 30 klasifikovaných automobilových značiek.

Toyota zlepšila svoj výsledok oproti minulému roku až o 21 bodov a posunula sa v rebríčku na druhú pozíciu hneď za Lexus (135 bodov), pričom čím je nižšie skóre, tým je lepšie meno značky. 147 bodov je najlepší výsledok spomedzi všetkých obľúbených značiek a je rozhodne pod trhovým priemerom, ktorý predstavuje 190 bodov.

Toyota a Lexus absolútne ovládli tohtoročný zoznam J.D. Power. Až 16 zo 17 klasifikovaných áut japonského výrobcu bolo v Top 3 svojich segmentov a deväť modelov (päť modelov Toyota, štyri modely Lexus) sa ukázalo ako najspoľahlivejších v porovnaní s ich priamymi rivalmi. Od roku 2017 žiadny výrobca nezískal toľko ocenení.

Zdroj: J.D. Power 2024