Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb volkswagen tiguan coupe autozurnal.com 2 Thumb volkswagen tiguan coupe autozurnal.com 1 Thumb volkswagen tiguan coupe autozurnal.com 3 Thumb volkswagen tiguan coupe autozurnal.com 4 Thumb tiguan Thumb vw tiguan x autozurnal

Takto môže vyzerať VW Tiguan Coupé. Uchytil by sa aj u nás

Súčasná doba praje nielen autám typu crossover/ SUV, ale aj ich rôznym derivátom. Obľúbené SUV-kupé modely si hľadajú cestu k zákazníkom čoraz ľahšie. Ďalším zástupcom bude Tiguan Coupé (Tiguan X), ktorý má zahviezdiť na čínskom trhu.

Paradoxne, Volkswagen v Európe ešte stále nemá svojho zástupcu v tejto "hybridnej" triede SUV áut s plynule sa zvažujúcou sa strechou v štýle kupé. Ešte prednedávnom by šlo o veľkých exotov, dnes je situácia iná a štýlovejšie verzie SUV-čiek sú žiadané počnúc prvou generáciou BMW X6. 

VW Tiguan Coupé má priestor aj v Európe

Volkswagen pripravuje Tiguan X, kupé verziu Tiguanu určenú pre čínsky trh, kde to plánuje v blízkych rokoch so svojimi SUV modelmi rozbaliť vo veľkom. Na tamojšom trhu mu pomáha produkčná spolupráca s firmami SAIC a FAW. To, ako by mohol Tiguan X (Tiguan Coupé) vyzerať, sa nám už tradične pokúsil priblížiť web Kolesa.ru. Ich ilustrácie častokrát vychádzajú s veľkou presnosťou, keďže pri návrhu vychádzajú z "uniknutých" záberov noviniek. Maskovaný Tiguan X už totiž brázdi cesty v najľudnatejśej krajine sveta. 

Prečítajte si tiež:

Nový VW Tiguan 2022 bude zásadne iný. Vzhľadom aj technikou

Je pravdepodobné, že Tiguan v takomto prevedení by sa uchytil aj u nás. Trh si SUV-kupé žiada, a pozadu nechce ostať ani VW. Aj keď tento "čínsky" model k nám pravdepodobne nedorazí, budúca generácia Tiguanu by sa mala štýlovejšiemu vzhľadu priblížiť. Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že nový Tiguan má byť radikálne iný ako súčasná generácia. Mal by pridať práve na vyššej dávke štýlu, a zároveň zachovať praktickosť súčasného prevedenia.

Odporúčame:

VW chystá nálož rýchlych modelov! Tu sú Arteon R, Golf R a Tiguan R

Nám musí zatiaľ stačiť blížiaci sa facelift súčasnej generácie. Tiguan dostane vzhľadové zmeny s plastickejšou prednou častou v štýle nového Golfu 8. generácie, vynovený infotainment systém a čo je najzaujímavejšie, vo Wolfsburgu chystajú ostrú verziu R s pohonom 4x4, turbobenzínovým motorom 2.0 TSI a výkonom na úrovni minimálne 221 kW (300 k).

Internetom sa začala šíriť fotka nového Tiguanu R, ktorý je tiež nositeľom faceliftových zmien. Ide však o neoficiálny, nepotvrdený záber. Vyzerá však vskutku reálne. Posúďte sami.

VW Tiguan 2021 facelift

VW Tiguan R s rafinovaným maskovaním.