Thumb novy vw tiguan 2022 autozurnal.com 1 Thumb novy vw tiguan 2022 autozurnal.com 2 Thumb novy vw tiguan 2022 autozurnal.com 4 Thumb novy vw tiguan 2022 autozurnal.com 3

Nový VW Tiguan 2022 bude zásadne iný. Vzhľadom aj technikou

Volkswagen Tiguan je globálne najúspešnejším súčasným autom nemeckej značky. V roku 2018 predali celosvetovo viac ako 850 tisíc kusov. No VW svoj bestseller, aj napriek veľkému úspechu, zásadne pretvorí. Nový VW Tiguan 2022 dostane športovejší vzhľad a novú techniku pod kapotou.

Prečo meniť niečo, čo je svetovo tak úspešné ako SUV Tiguan? VW už onedlho prinesie novú, plne elektrickú rodinu ID. Prvou lastovičkou bude hatchback ID. 3, podobný Golfu. Neskôr príde aj čisto elektrické SUV, a práve od neho by sa mal nový Tiguan odlíšiť. Šéf dizajnu VW Klaus Bischoff a jeho tím majú pri návrhu dizajnu novej generácie Tiguanu voľnejšie ruky. Na exkluzívnych ilustráciach magazínu Auto Express si môžete pozrieť to, ako bude približne nový Tiguan vyzerať. VW tvrdí, že sa zbaví "krabicovitej" karosérie a bude oveľa dynamickejší a športovejší. Je možné, že nový Tiguan bude viac SUV-kupé, ako čistokrvné SUV. Napovedá to nižší postoj s klesajúcou líniou strechy. Dokonca má prevziať niektoré prvky z Cupry Formentor.

VW Tiguan 2019

Bestseller má byť v novej generácii menej "krabicoidný" ako súčasná generácia (na fotke).

Nový VW Tiguan 2022 bude SUV-kupé

Napriek dizajnu, ktorý väčšmi zaútočí na emócionálnu stránku zákazníkov, by ani tá praktická nemala pokulhávať. Podľa zdrojov Auto Expressu, blízkych automobilke, by novinka mala mať základný objem kufra na úrovni 470 litrov a príde taktiež dlhšia verzia Allspace. Tá predĺži štandardný Tiguan o približne 25 cm. Nový Tiguan 2022 postavia na modifikovanej platforme MQB. Interiér prevezme architektúru a taktiež dizajn z faceliftovaného Passatu súčasnej generácie. Zaujímavosťou je použitie 48-voltovej palubnej siete. Je zrejmé, že Tiguan adoptuje techniku Golfu 8. Ťahákom má byť aj autonómna jazda 4. úrovne.

O pohon sa majú starať verzie so 48-voltovým mild-hybridným systémov a prídu taktiež dve plug-in hybridné verzie. Slabšia by mala mať výkon okolo 170 koní, silnejšia úctyhodných 250 koní. Príde aj ostrý Tiguan R s dvojlitrovým benzínovým turbomotorom, výkonom 350 koní a pohonom všetkých kolies 4MOTION.

Exkluzívne zábery Auto Express si môžete pozrieť v tejto galérii.