Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy
Thumb 2023 skoda superb rendering front Thumb 2023 skoda superb rendering rear Thumb skoda superb 2023 Thumb skoda superb 2022 autozurnal.com 3 Thumb skoda superb 2022 autozurnal.com 1 Thumb skoda superb 2022 autozurnal.com 2 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb skoda superb 2022 autozurnal.com 4 Thumb skoda superb 2022 autozurnal.com 5

Takto má vyzerať nová Škoda Superb 4. generácie. Pôjde cestou evolúcie

Na základe nedávno zverejnených ilustrácií Škody vykreslil známy grafik webu Kolesa.ru pravdepodobný vzhľad novej Škody Superb 4. generácie. Z hľadiska vzhľadu pôjde o evolúciu, to isté očakávame aj na poli techniky pod majestátnym kabátom.

Oficiálne skice a dizajnové kritéria nového Superbu 2023.

Škoda zverejnila oficiálne skice nového Superbu, na základe ktorých tu máme vykreslenú podobu a možný kabát produkčnej verzie vlajkovej lodi mladoboleslavskej značky. Nový Superb už brázdi aj testy, no jeho technika sa skrýva v testovacej mule s karosériou terajšieho Superbu. Má však maskovanú prednú aj zadnú časť. No nejde o sériovú podobu nového Superbu. 

Značka už testuje techniku nového Superbu v testovacej mule s karosériou súčasnej generácie. Všimnite si však maskovanú prednú a zadnú časť. Pravdepodobne ukrýva nárazníky a aerodynamické riešenia novej generácie. 

Zadné partie nového Superbu majú pripomínať novú Octaviu, a to hlavne plynule klesajúcou líniou v štýle akéhosi 5-dverového kupé. Celkovo má pôsobiť nový Superb majestátnejšie a sebavedomejšie. Škoda tiež potvrdila, že priority v podobe superštedrého priestoru pre zadných pasažierov a obrieho batožinového priestoru novinka zachová a ešte väčšmi rozvinie. Keďže súčasná Octavia narástla a ešte väčšmi sa priblížila strednej triede, vyrastie aj nový Superb a nazrie do vyššej strednej triedy. Oficiálne však ide o model strednej triedy. Dorazí s karosériou typu liftback a kombi, zatiaľ čo nový Passat príde len ako kombi. Mnohé sa však ešte môže zmeniť.

Vykreslená podoba nového Superbu na základe oficiálnych skíc.

Na trh by mal nový Superb doraziť v roku 2023. Dovtedy sa však môže veľa zmeniť, keďže automobilový priemysel zápasí s mnohými problémami. Zaujímavosťou však je, že nový Superb sa bude vyrábať v bratislavskom závode Volkswagen v Devínskej Novej Vsi. A to po boku nového Volkswagenu Passat, ktorý má byť so Superbom po technickej stránke veľmi podobný. 

Prečítajte si tiež:

Výroba Passatu a Superbu v Bratislave prinesie nové pracovné miesta

Nový Superb má mať pod kapotou najnovšiu evolúciu motorom 1.5 TSI, 2.0 TSI a 2.0 TDI, ktorým bude pomáhať 48 V mild-hybridná technika. K dispozícii bude tiež plug-in hybridný pohon. Aj nový Superb bude stáť na modulárnej platforme MQB, tak ako doteraz.

Zdroj a foto: Kolesa.ru, Škoda