Špeciálna edícia Bugatti Veyron
Z toho modelu vyrobia obmedzenú limitovanú sériu v počte iba 3 vozidiel. Automobilka ňou chce udržať dopyt na stabilnej úrovni.
Je to prvé vozidlo špeciálnej edície odvodené z modelu Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse s 8.0 l W16 motorom výkonu 883 kW/1.200 k s fascinujúcim krútiacim momentom 1.500 Nm pri otáčkach 3.000 – 5.000 1/min, ktorou si legendárna značka chce pripomenúť a uctiť najvýznamnejšie osobnosti svojej histórie. Prvý model postavili v jubilejnom 90. roku poriadania 24-hodinových pretekov v Le Mans na pamiatku človeka, ktorý sa zaslúžil o jej slávu v 30-tych rokoch minulého storočia. Bol to Francúz Jean-Pierre Wimille, ktorý vyhral slávne preteky v aute Bugatti dvakrát. Nový model verejnosti po prvý raz predstavia počas víkendu od 16. do 18. augusta na tradičnom podujatí v americkom Pebble Beach. Cenu auta zatiaľ nepoznáme ale s istotou môžeme tvrdiť, že verzia so štandardnou výbavou nebude stáť menej než 2,27 mil €. Po verzii Jean-Pierre Wimille bude v priebehu 12 mesiacov nasledovať ešte ďalších 5 modelov špeciálnej edície pomenovaných podľa najvýznamnejších osobností, ktoré prispeli k popularite tejto značky.
Edíciou Jean-Pierre Wimille továreň pripomenie svetu časť svojej úspešnej histórie spojenú s týmto mužom. Menovaný pretekár a jeho spolujazdec Robert Benoist triumfovali vo vozidle Bugatti 57G Tank v Le Mans v roku 1937. Kombinácia modrého karbónu so svetlomodrým lakom karosérie vozidla špeciálnej edície pripomína práve tento pretekársky špeciál. Obrovský úspech Wimille zopakoval aj o 2 roky neskôr. Vtedy ho za volantom vozidla Bugatti 57C Tank striedal Pierre Veyron.
Jean-Pierre Wimille bol jedným zo služobne najstarších továrenských jazdcov Bugatti. Syn novinára, ktorý sa narodil 26. februára 1908 v Paríži, jazdil počas takmer celej svojej pretekárskej kariéry vo vozidlách Bugatti. Keď mal na svojom konte niekoľko triumfov, ponúkol mu Ettore Bugatti v roku 1933 miesto továrenského pilota. Do služieb automobilky nastúpil v čase, keď už mala veľké úspechy v motoristickom športe za sebou. O to väčšiu radosť urobil svojmu zamestnávateľovi sériou svojich víťazstiev. Už v roku 1933 triumfoval vo Veľkej cene Alžírska. O 2 roky neskôr vyhral vo vozidle T 59 vtedy veľmi populárne preteky do vrchu La Turbie neďaleko Nizze, vo Veľkej cene Tuniska obsadil druhé a vo Veľkej cene Španielska štvrté miesto. Po druhej svetovej vojne Wimille štartoval vo vozidlách Alfa Romeo. Pretekársky Bugatti naposledy pilotoval v roku 1947 na podujatí Bois de Boulogne. Pre slávnu značku tam v monoposte Type 59/50 B so 4,7 l motorom vybojoval posledné víťazstvo. Wimille bol pilot svetového formátu, ktorý sa v posledných rokoch rozhodujúcou mierou pričinil o formovanie značky Bugatti. Jeho životným triumfom boli dve víťazstvá v Le Mans. Zomrel pri autonehode v Buenos Aires v januári 1949.
Všetkých 6 verzií špeciálnej edície odvodia zo superšportiaka, ktorý sa predáva od jari 2012 a od apríla t. r. je to najrýchlejšie jazdiaci sériovo vyrábaný roadster na svete. Počas rekordnej jazdy mu namerali akceleráciu z 0 na 100 km/h za 2,6 s a najvyššiu rýchlosť 408,84 km/h.