Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb renault trucks t pre renault sport 1 Thumb renault trucks t pre renault sport 2

Renault Trucks T vo farbách Renault Sport

Renault Sport sa v roku 2016 vracia do šampionátu Formuly 1 s vlastným pretekovým tímom a pokračuje aj vo vyše pätnásťročnej spolupráci so spoločnosťou Renault Trucks.

V tejto sezóne logistiku pre Renault Sport Formula One Team počas európskych Grand Prix zabezpečia ťahače z modelového radu Renault Trucks T vybavené motormi DTI 13 Euro 6 s výkonom 520 k. Vozidlá budú prepravovať monoposty, náhradné dielce, rôzne mobilné kancelárske priestory a ďalšie vybavenie, ktoré je nevyhnutné pre hladké fungovanie pretekového tímu počas Veľkej ceny F1. Fanúšikovia mohli prvýkrát vidieť kamióny v novej žlto-zlatej farbe Renault Sport Formula One začiatkom mája v rámci GP Španielska v Barcelone, ktorá bola úvodným podujatím európskej časti tohtoročných majstrovstiev sveta.

Pre model T 520 sa Renault Sport rozhodol kvôli „kvalite týchto produktov a ich inováciám; v porovnaní s predošlou generáciou ťažkého radu Magnum prešli významným vývojom aj bezpečnostné prvky a veľmi podstatná je tiež zredukovaná spotreba paliva.“ Ťahače v konfigurácii 4x2 sú vybavené zostavou inteligentných technológií Fuel Eco, ktorá umožňuje znížiť spotrebu paliva až o 4 %.

Renault Sport bude na logistické úlohy tímu využívať vozidlá Renault Trucks T aj pri ďalších svojich aktivitách (séria pretekov Renault Sport a Formula E).