Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb renault trucks pln  sny 2 Thumb renault trucks pln  sny 2 Thumb renault trucks pln  sny 1

Renault Trucks plní sny

Sen o účasti na diaľkovej rely s profesionálnym súťažným tímom sa stal skutočnosťou pre Tomáša Sovu zo spoločnosti DS-Servis s.r.o., českého zákazníka značky Renault Trucks.

Ako? Od 5. do 10. októbra absolvoval Rallye OiLibya v Maroku po boku tímu MKR a Mammoet Rallysport. Nezabudnuteľné dobrodružstvo umocnilo historicky prvé víťazstvo špeciálov Renault Trucks K 520 na tejto prestížnej súťaži seriálu majstrovstiev sveta cross-country.

Ceste do Maroka predchádzalo víťazstvo Tomáša Sovu v súťaži, ktorú pre svojich českých a slovenských zákazníkov pripravila značka Renault Trucks v spolupráci s tímom MKR v rámci akcie Adventure 2015. Pri jazde v pieskovom teréne, v pretekoch bugín a šprinte na čas i presnosť vo vojenskom priestore na Záhorí porazil všetkých súperov a vyhral prvú cenu –účasť na Rallye OiLibya, ktorá je tradične posledným ostrým testom mnohých tímov pred dakarským maratónom. Do Afriky odletel ako člen tímu MKR a Mammoet Rallysport a po návrate napísal:

„Dojmy, ktoré som si priviezol z Maroka, sa snáď ani nedajú vyjadriť slovami. Dokonalý zážitok, fantastická cesta a hlavne eufória, ktoré ešte nevyprchala! Dobrodružstvo sa pre mňa začalo už v Prahe, keď som vôbec prvýkrát v živote absolvoval cestu letecky. Radšej sa všade dopravujem na štyroch kolesách, lenže Maroko je predsa len trocha ďaleko, a tak som svoj obľúbený dopravný prostriedok musel vymeniť za lietadlo. Hneď po prílete do marockého Marrákeša sme spolu s bulharským kolegom vyrazili na takmer 400-kilometrovú cestu za tímom do dejiska súťaže a prvého bivaku neďaleko Zagory.

Rely sa začala na nasledujúci deň a pre mňa to bol životný zážitok, pretože som po celý čas bol jedným z mechanikov MKR a Mammoet Rallysport. Chcel som byť normálnou súčasťou partie, byť maximálne užitočný a to sa mi splnilo. Mať možnosť prispieť k takému fantastickému výsledku v podobe víťazstva znamenalo pre mňa z celej akcie najviac. Tím fungoval absolútne špičkovo, chlapci sú skutoční profesionáli, ktorí odvádzajú neskutočnú prácu! Súťažný špeciál K 520 je na veľmi vysokej úrovni, čo ma prekvapilo vzhľadom k tomu, že iba vlani sa prvýkrát zúčastnil rely Dakar. Týždeň strávený s tímom MKR mi dal nesmierne veľa, tu úspech nie je dielom jedného človeka, ale celej partie. Bolo pre mňa cťou byť jej súčasťou. Rád by som poďakoval českému zastúpeniu Renault Trucks, ktoré mi umožnilo prežiť toto fantastické dobrodružstvo!“