Vw limited 1140x190  1
Thumb renault trucks na dakare 2017 spolu s mkr 1 Thumb renault trucks na dakare 2017 spolu s mkr 2 Thumb renault trucks na dakare 2017 spolu s mkr 3

Renault Trucks na Dakare 2017 spolu s MKR

Na konci decembra Renault Trucks a MKR Technology podpísali dohodu, ktorou opätovne posilnili partnerstvo trvajúce už od roku 2010. Francúzsky výrobca truckov a severočeský konštrukčný/servisný tím sa zúčastnia Dakaru 2017 s tromi súťažnými špeciálmi.

Spolupráca sa datuje od sezóny 2010, keď na ME mali premiéru pretekové ťahače Renault Trucks skonštruované v dielňach MKR Technology. Tandem Renault Trucks/MKR Technology Team vyhral európsky šampionát tímov v rokoch 2010 aj 2012, v sezóne 2011 piloti tímu získali post vicemajstrov. O štyri roky neskôr MKR zameral svoje aktivity na off-road a diaľkové rely, čo je oblasť intenzívneho záujmu spoločnosti Renault Trucks, pretože súťaže sa odohrávajú v extrémne náročnom teréne. Prostredníctvom tejto kooperácie obaja partneri vzájomne vylepšujú svoje technické a technologické know-how, predovšetkým v oblasti motorov a hnacieho ústrojenstva truckov.  

Na Dakare 2017 sa Renault Trucks a MKR zúčastňujú spolu s dvoma tímami: Mammoet Rallysport štartuje s prototypom Sherpa (pilot Martin Van den Brink) a kamiónom z radu K520 (pilot Pascal de Baar), Riwald Team súťaží s ďalším K520 (pilot Gert Huzink). Trio jazdcov aj ostatní členovia posádok sa predstavili verejnosti prvýkrát koncom novembra 2016 v holandskom Harskampe na domácej pôde tímu Mammoet Rallysport. Pripomeňme, že vlani v polovici septembra kamión Renault Sherpa pri testoch nečakane vzbĺkol a Martin van den Brink bol zrazu bez vozidla, ktoré malo potenciál konkurovať ruským kamazom, veď Holanďan s ním v lete bojoval o víťazstvo na maratóne Silk Way Rally.

„Podaril sa nám skutočne neuveriteľný kúsok. Všetky tri autá sú opäť pripravené a vo veľmi dobrej kondícii,“ podotkol Mario Kress, hlavný konštruktér tímu MKR Technology, ktorý trio truckov postavil. „Reálne sme stratili rok práce, mali sme smolu, prišli sme o dva kamióny. To by pre niekoho bolo zničujúce. My sme sa vždy postavili na nohy, lenže ten čas, ktorý sme mohli stráviť vývojom, je skrátka preč. Iba ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo. Náš cieľ je top 10 a v najlepšom prípade byť medzi elitnou päticou.“