Thumb 01 renault trucks digitalizuje interi ry Thumb 02 renault trucks digitalizuje interi ry Thumb 03 renault trucks digitalizuje interi ry Thumb 04 renault trucks digitalizuje interi ry Thumb 05 renault trucks digitalizuje interi ry Thumb 06 renault trucks digitalizuje interi ry Thumb 07 renault trucks digitalizuje interi ry

Renault Trucks digitalizuje interiéry a posilňuje bezpečnosť

Značka Renault Trucks predstavila významné vylepšenia v oblasti pohodlia a bezpečnosti vodičov vo svojich modelových radoch T, T High, C a K.

Inovácie ťažkých nákladných vozidiel Renault Trucks T, T High, C a K boli zacielené na nové bezpečnostné prvky a prepracované je tiež vybavenie kabíny, aby kombinovalo ergonómiu, produktivitu a ešte viac komfortu za volantom i počas prestávok. Novinky budú k dispozícii aj na elektrických modeloch Renault Trucks T a C E-Tech, ktoré boli práve uvedené na trh.

Prístrojová doska je vybavená novým 12-palcovým nastaviteľným hlavným displejom a sekundárnym multifunkčným dotykovým displejom s intuitívnym rozhraním Android Automobile pre rýchly prístup k aplikáciám. Funkcie hlavného i sekundárneho displeja vrátane telefónnych hovorov a hudby môžu vodiči úplne bezpečne ovládať na volante. Pre vyšší komfort monitor zobrazuje aj navigáciu a zábery z kamery. Medzi opciami zákazníci nájdu i bezdrôtovú nabíjačku telefónu.

Palubná doska modelov Renault Trucks T, T High, C a K môže byť kompaktná alebo panoramatická v sivej i čierno-červenej verzii. Poťahy sedadiel sú textilné, resp. v kombinácii kože a textilu, voliteľný je kožený volant. Elektrické modely Renault Trucks T & C E-Tech ponúkajú výraznú modrú alebo červenú povrchovú úpravu prvkov interiéru. Vylepšený stĺpik riadenia umožňuje nastavenie v troch smeroch.  

Vyspelé technológie asistenčných systémov

Ťažké nákladné vozidlá Renault Trucks 2024 prinášajú najnovšie technológie asistentov vodiča, ktoré zjednodušujú manévrovanie a znižujú riziko, o bezpečnosť vodičov aj ostatných účastníkov cestnej premávky sa starajú najúčinnejšie brzdové systémy. Voliteľných je až päť kamier na monitorovanie okolia vozidla, jeho nákladu aj točnice počas pripájania návesu. Šofér je automaticky informovaný o tlaku v pneumatikách ťahača i návesu a v prípade akýchkoľvek anomálií snímač upozorní na problém, čím sa predíde nadmernej spotrebe paliva alebo prasknutiu pneumatiky. Vozidlá sú tiež vybavené systémom varovania pred prekročením rýchlosti (ISA) s kamerou, ktorá rozpoznáva rýchlostný limit a upozorňuje vodiča, ak ho prekročí. Pre maximálnu bezpečnosť môžu byť vozidlá Renault Trucks T, T High, C & K vybavené airbagom vodiča v kombinácii s predpínačom pásov (štandard pre modely T & C E-Tech).

V neposlednom rade výrobca ponúka na zníženie spotreby paliva, a teda aj emisií CO2, systém Optivision založený na mapách, ktorý počas jazdy prenáša topografické údaje do palubného počítača s cieľom manažovať stratégiu preraďovania prevodových stupňov. Súčasťou digitalizácie sú aj moduly Check and Map softvéru Optifleet na spravovanie vozidlového parku, čo umožňuje sledovať a optimalizovať štýl jazdy a ešte efektívnejšie plánovať trasy. Táto funkcia sa štandardne dodáva do vozidiel Renault Trucks T & C E-Tech.