Continental 05 2020 1140x190

Nový Mercedes-Benz Triedy S si pripíše ďalšie bezpečnostné prvenstvo

Vlaková loď Mercedes-Benz Triedy S nie je len etalónom komfortu, no zároveň už po generácie prvotným nositeľom nových bezpečnostných prvkov. A taký bude aj nový Mercedes-Benz Triedy S 2021. Pre zadných pasažierov prináša vlastný, čelný airbag, ktorý sa však koncepciou má od toho predného výrazne líšiť. Viac informácii o novom type airbagu a bezpečnostného systému PRE-SAFE Impulse Side predstaví značka už 29. júla prostredníctvom platformy „Meet the S-Class DIGITAL“.

Odporúčame:

Prvé pohľady na nový Mercedes-Benz Triedy S

Či už ide o airbag alebo elektronický stabilizačný program ESP, každá generácia v histórii modelov Triedy S stanovila nové bezpečnostné kritériá v príslušnej ére. Inovatívne technológie sa často stali novým štandardom nielen v automobilke Mercedes-Benz, ale v celom automobilovom priemysle. Nová Trieda S, ktorá oslávi svoju svetovú premiéru 2. septembra 2020, opäť zvyšuje bezpečnosť a jazdný komfort na úplne novú úroveň. Je to prvý automobil na svete, ktorý je vybavený airbagmi pre cestujúcich na zadných sedadlách, ktoré ich chránia v prípade čelného nárazu. Vyžadujú si úplne iný koncept ako v prípade predných airbagov. Napríklad pri aktivácii sa airbagy musia prispôsobiť detským sedačkám. V kombinácii s beltbagom, teda nafukovacím bezpečnostným pásom, predstavuje Trieda S nové bezpečnostné kritériá pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Mercedes-Benz vyvíja všetky bezpečnostné funkcie na základe poznatkov získaných z vlastného výskumu nehôd, ktorý spoločnosť vykonáva už viac ako 50 rokov. Pozrite si video:

Testy bezpečnosti Mercedes-Benz z roku 1965 zaujmú dodnes

Filozofia „Real Life Safety“ často presahuje zákonné požiadavky na bezpečnosť - a tak prináša inovácie, ktoré významne zvyšujú bezpečnosť cestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky. Jedným z príkladov na ceste k plne integrovanej bezpečnostnej koncepcii, v ktorej sa spájajú systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti, je rozšírenie funkcie PRE-SAFE Impulse Side v novej Triede S. Táto funkcia využíva radarové senzory na identifikáciu bezprostredného bočného nárazu. Prvýkrát chráni cestujúcich nielen pomocou vzduchových vankúšov v sedadlách, ktoré posunú vodiča alebo spolujazdca na prednom sedadle smerom do stredu vozidla, ale tiež súčasným zdvihnutím celého vozidla pomocou podvozku E-ACTIVE BODY CONTROL, vďaka ktorému je náraz nasmerovaný na tuhšie štruktúry vozidla.