Thumb novy mercedes benz triedy s 2021 autozurnal.com 4 Thumb novy mercedes benz triedy s 2021 autozurnal.com 2 Thumb novy mercedes benz triedy s 2021 autozurnal.com 1 Thumb novy mercedes benz triedy s 2021 autozurnal.com 3

Prvé pohľady na nový Mercedes-Benz Triedy S

Nová vlajková loď značky a etalón medzi luxusnými limuzínami sa svetu ukáže v plnej kráse v septembri 2020. Mercedes-Benz však postupne v troch častiach predstaví prostredníctvom digitálnej platformy Mercedes me media pokrokové inovácie, ktorými sa nová Trieda S bude pýšiť. Chcete tiež zábery sériového vzhľadu? Nech sa páči, v nedávnej minulosti sa nové "Esko" ukázalo na uniknutých záberoch. Pripájame odkaz na článok.

Pri spustení nového seriálu na digitálnej platforme Mercedes me media poskytne Markus Schäfer, člen predstavenstva Daimler AG a Mercedes-Benz AG; zodpovedný za koncernový výskum a prevádzkový riaditeľ divízie Mercedes-Benz Cars, už teraz pohľad na exteriér a interiér novej Triedy S.

Video je už teraz k dispozícii v mediálnom špeciály na stránke media.mercedes-benz.com/s-class.

Na tejto stránke budú vrátane sprievodného obsahu zverejnené aj všetky tri epizódy seriálu Meet the S-Class DIGITAL. 

Odporúčame:

Toto je nový Mercedes-Benz S! Interiér prejde radikálnou zmenou

Nový Mercedes-Benz Triedy S bude nositeľom nových technológii a revolučného poňatia interiéru. Okrem základných tvarov a architektúry dôjde zjavne na úplne nový infotainment systém, ktorý nasadí rozmerný dotykový displej v štýle Tesly, nahrádzajúci stredovú konzolu. Vyznávačov klasiky nepoteší, no technologicky založení záujemcovia o novú Triedu S budú na prvý pohľad nadšení. Keďže vlajková loď značky je tradične nositeľom najnovších, špičkových technológii, nasadenie veľkého dotykového displeja očakávame neskôr aj v menších zástupcoch, napr. Mercedes-Benz Triedy E a C. Interiér nového Mercedes-Benz Triedy S sa zjavne inšpiroval štúdiou EQS.

Novú Triedu S budú poháňať primárne 2,9 a 3,0 litrové naftové a benzínové šesťvalcové motory s určitou formou elektrifikácie (mild-hybridy). Nebude chýbať ani plug-in hybrid s potenciálnym dojazdom 100 km čiste na elektrinu. Ponuku má rozšíriť aj AMG verzia so 4,0 l V8 twin-turbo motorom a poriadnou náložou výkonu. Košom nedostanú ani dvanásťvalce V12, minimálne v opulentnom luxuse Maybach S560 a S650, konkurentovi takých velikánov ako Rolls-Royce alebo Bentley.

Postupné odhaľovanie novej Triedy S z od zajtra

Prvá epizóda seriálu „Meet the S-Class DIGITAL: My MBUX“ bude odvysielaná 8. júla 2020 o 11.30 hod. a bude sa zameriavať na novú generáciu Mercedes-Benz User Experience (MBUX). Sajjad Khan, člen predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz AG, zodpovedný za CASE a Gorden Wagener, vedúci dizajnu spoločnosti Daimler AG, podrobne predstavia nové možnosti interakcie a personalizácie.

Druhá časť seriálu „Meet the S-Class DIGITAL: Innovation by Intelligence“, ktorá bude odvysielaná 29. júla 2020, sa sústredí na bezpečnosť a komfort jazdy. Tretia epizóda seriálu „Meet the S-Class DIGITAL: Luxury & Well-being“ bude odvysielaná 12. augusta 2020 a v centre pozornosti bude luxusný komfort v interiéri.