Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 21 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 3 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 1 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 4 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 5 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 2 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 6 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 7 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 8 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 10 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 11 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 9 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 12 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 13 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 14 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 15 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 18 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 19 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 16 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 17 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 20 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 22 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 25 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 26 Thumb suzuki across plug in hybrid autozurnal.com 23

Toto je nové Suzuki Across. Prichádza s hybridným pohonom

Suzuki predstavuje novinku Across, ktorá bude znalcom tak trochu "starou známou". Ide o potomka spolupráce Toyoty a Suzuki. Novinka je "prekapotovaným" modelom RAV4 a v SUV hierarchii značky sa zaradí nad Vitaru. Základné tvary ostávajú, zvonku sa však A-Cross od RAV4 odlišuje v detailoch, ktoré prislúchajú dizajnovému jazyku značky. V ponuke bude s plug-in hybridným pohonom.

Suzuki Across je najnovším a zároveň najväčším SUV v ponuke značky. Na náš trh by mal doraziť začiatkom roka 2021. Pôjde o vlajkovú loď Suzuki v Európe, a podľa tradície bude samozrejme v ponuke s pohonom 4x4. Technicky ide o Toyotu RAV4, postavenú na platforme TNGA s s plug-in hybridným pohonom. Podobne ako pri RAV4, konkurentmi bude Honda CR-V, Volkswagen Tiguan, Peugeot 3008 alebo Citroen C5 Aircross.

Suzuki Across so športovejšou tvárou

Predná časť je oproti Toyote kompletne prepracovaná. Suzuki chcelo Acrossu dodať športovejší charakter s rozmernou maskou chladiča, úzkymi, prižmúrenými svetlami alebo dynamicky tvarovaným predným nárazníkom. Dizajn povyšujú leštené 19-palcové disky kolies a charakteristické hranaté lemy blatníkov. V zadnej časti sú zmeny minimálne.

Across je v interiéri takmer totožný s RAV4, a to nemusí byť vôbec na škodu. Prím hrajú kvalitné materiály, dostatok priestoru, praktickosť a nechýba ani 9-palcový infotainment - multimediálny systém, prevzatý z Toyoty s podporou Apple Car Play a Android Auto. Batožinový priestor má základný objem 490 litrov, zástavba plug-in hybridného pohonu si podľa značka nevyžiadala kompromisy pri využití Acrossu ako rodinného auta.

Jadrom plug-in hybridného systému je výkonný predný elektrický motor, ktorý je kombinovaný s efektívnym atmosférickým benzínovým 2,5 litrovým motorom Dynamic Force, zabezpečujúcim rýchlu akceleráciu aj pri vyšších rýchlostiach. Elektrický motor s maximálnym výkonom 134 kW a krútiacim momentom 270 Nm čerpá energiu z lítium-iónovej batérie 18,1 kWh (50,9 Ah), ktorá je umiestnená pod podlahou. Kombinovaný výkon systému je v prípade sesterskej Toyoty RAV4 plug-in hybrid plných 225 kW (306 k). Suzuki udáva maximálnu rýchlosť na úrovni 180 km/h a dojazd v elektrickom režime až 75 km.

Odporúčame:

TEST Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet Hybrid: Univerzál telom i dušou

Plug-in hybridný pohon vie jazdiť v štyroch jazdných režimoch - v predvolenom režime EV, režime Auto EV/HV, režime HV a režime
nabíjania batérie - ktoré si vodič môže zvoliť v závislosti od jazdných podmienok a stavu batérie. V režime EV je vozidlo poháňané výlučne
elektrickým motorom aj pri plnom zrýchlení. V režimoch Auto EV/HV a HV motor dodáva energiu keď je to potrebné, ako napríklad pri silnom stlačení plynového pedála. Pri nízkej úrovni nabitia batérie v režime EV, režim dobíjania batérie počas jazdy dobíja batériu spaľovacím motorom.

Systém pohonu všetkých kolies 4x4 E-Four v modeli Across sa skladá z nezávislého zadného elektromotra s výkonom 40 kW, ktorý pracuje v spojení s predným motorom a zaisťuje možnosť rozdeliť krútiaci moment vpredu a vzadu v pomere zo 100:00 na 20:80. Medzi výhody tohto systému patrí zvýšená stabilita počas rozjazdu na klzkom povrchu, ako sú cesty pokryté snehom, a spoľahlivá ovládateľnosť pri zatáčaní na rôznych povrchoch vozovky. 

K dispozíci je tiež režim Trail. Je to automatická funkcia s obmedzeným prekĺzavaním, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a kontrolu na klzkom povrchu. Systém pracuje tak, že zabrzdí kolesá, ktoré začnú strácať priľnavosť a presmeruje krútiaci moment na kolesá, ktoré udržiavajú priľnavosť. Funkcia taktiež reguluje škrtiacu klapku a upravuje schému radenia prevodovky tak, aby pomáhala udržiavať vozidlo v chode.

Odporúčame:

Hybridné Suzuki Vitara a SX4 S-Cross na Slovensku v predaji

Nechýba ani plejáda asistenčných a bezpečnostných systémov. Medzi kľúčové bezpečnostné prvky a asistenčné systémy patrí Predkolízny bezpečnostný systém (PCS), Asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu (LTA) a dynamický radarový tempomat (DRCC), ktoré používajú radar s milimetrovými vlnami a monokulárnu kameru.