Continental 09 2020 1140x190
Thumb nova mazda 2 toyota yaris Thumb nova mazda 2 toyota yaris Thumb mazda 2 2020

Nová Mazda 2 využije techniku Toyoty. Pravdepodobne aj vzhľad

Zdajú sa vám nová Toyota Yaris a súčasná Mazda 2 podobné, aj keď technikou sa kompletne líšia? V budúcnosti budú mať k sebe ešte oveľa bližšie...

Spolupráca dvoch ikonických japonských značiek Toyota a Mazda prinesie ďalšie ovocie. V tomto prípade pôjde o novú Mazdu 2 (v európskej špecifikácii), ktorá príde najskôr začiatkom roka 2022. Náklady v dnešných ťažkých časoch šetriť treba a keďže je nový Yaris tak výborným autom, Mazda 2 bude stáť na jeho základoch. Ba čo viac, vo svojej podstate pôjde o Toyotu Yaris s iným kabátom. Ani ten by sa markantne meniť menil. Najnovšia správa britského magazínu Autocar, ktorý získal oficiálne informácie tvrdí, že Mazda 2 bude vzhľadovo kompletne vychádzať z Yarisu, zmenia sa iba detaily. Pravdepodobne pôjde o podobný prípad ako Toyota RAV4 a Suzuki Across - zmení sa predná maska s typickými dizajnovými detailmi, nárazník a taktiež firemné logá. Interiér by mohol ostať totožný, iná by mohla byť akurát kombinácia materiálov.

Takto by mohla nová Dvojka vyzerať. Ide o grafickú ilustráciu Autocaru.

V konečnom dôsledku to pre Mazdu môže byť veľmi dobrým krokom. Nový Yaris je totiž šoférsky zamerané auto segmentu B, ktoré sa oproti predchodcovi markantne zmenilo a patrí medzi to najlepšie v triede. Zároveň ctí atribúty, ktoré Mazda dlhodobo vkladá do charakteru svojich áut - radosť z jazdy, zameranie na vodiča a subjektívny X faktor, vďaka ktorému sa tešíte aj na cestu do práce. 

Prečítajte si tiež:

JAZDA Toyota Yaris 2020: Atletický zjav jej náramne svedčí

Oficiálna správa značky hovorí o "novom modeli postavenou na základe Yaris TSH (Toyota Hybrid System)". Mazda ďalej tvrdí: "TSH považujeme za optimálne riešenie ako reagovať na potreby konkrétnych trhov. Táto spolupráca je výsledkom diskusií založených na vzťahu Toyota - Mazda s dôrazom na efektívne využitie spoločných obchodných zdrojov, rešpektujúc identity oboch značiek."

Súčasná podoby Mazdy 2.

Pripomíname, že "americká" Toyota Yaris bola donedávna v podstate len Mazda 2 s inými znakmi. Toyota to Mazde s novou generáciou Dvojky tak trochu "vráti" a pozície sa vymenia. Očakávame tiež prebraté motorizácie z novej Toyoty Yaris na čele s 1.5 l full-hybridom. To pomôže znížiť flotilové emisie. Ak ste teraz dostali chuť aj na rýchlu Mazdu 2 s technikou ostrej Toyoty GR Yaris, to si predsa len Toyota nechá pre seba ako odznak špičkovej techniky a perfektného imidžu, ktorý sa len tak "nepožičiava".  

Zdroj a obrázok: Autocar