Continental 09 2020 1140x190
Thumb kia sonet autozurnal.com 1 Thumb kia sonet autozurnal.com 3 Thumb kia sonet autozurnal.com 2 Thumb kia sonet autozurnal.com 4 Thumb kia sonet autozurnal.com 5 Thumb kia sonet autozurnal.com 6 Continental 09 2020 1024x597 Thumb kia sonet autozurnal.com 7 Thumb kia sonet autozurnal.com 8 Thumb kia sonet autozurnal.com 9 Thumb kia sonet autozurnal.com 10

KIA Sonet bude najnovší malý crossover značky

KIA už o pár dní predstaví nový malý crossover, ktorý chce zaujať mladých zákazníkov. Tesne pred premiérou sa KIA Sonet ukázala na prvých skiciach. Sériový vzhľad má vo veľkom odkazovať aj na dávnejší Sonet Concept. Pôjde o globálny model, no nasadenie v Európe je otázne.

KIA Sonet je najnovším zástupcom značky v triede malých mestských crossoverov. S dĺžkou pod 4 metre chce byť ideálnym spoločníkom do mesta a okolia, zároveň ponúkne mladistvý, atraktívny vzhľad, výbornú konektivitu a "digitálny" interiér. Predstavuje o dizajne Sonetu prinášajú prvé skice a dávnejšie zábery na koncepčné vozidlo. Sériový vzhľad má vo veľkom odpovedať tomu, čo vidíte na obrázkoch, samozrejme bez "pozlátka" vo forme obrovských kolies alebo atleticky "vytiahnutých" blatníkov. Spredu zaujme pre značku typické riešenie masky vo forme "tigrieho nosa", no v najnovšom prevedení, ktoré odkazuje na podarenú KIU K5.

KIA Sonet s prvkami zo Sorenta?

Interiér je zase zmenšenou verziou nového Sorenta. Odkazuje naň výduchmi klimatizácie alebo riešením prístrojového panela. KIA Sonet má byť jeden z mála modelov, ktorý v triede malých crossoverov nasadení veľký a kvalitný stredový displej infotainmentu s rozlíšením 10,25-palcov. Digitálny bude aj prístrojový štít.

Odporúčame:

KIA Sorento 2020: Prvé slovenské zoznámenie naživo

O technickej stránke zatiaľ veľa nevieme. Spomína sa nasadenie mild-hybridného turbobenzínového motora 1.0 T-GDi v spolupráci s inteligentnou manuálnou prevodovkou iMT, ktorá nemá priame mechanické prepojenie so spojkovým pedálom. Vďaka tomu vie pohon plachtiť s vypnutým motorom bez toho, aby musel vodič vyšliapnuť spojkový pedál a vyradiť. Práve to je vodítkom, že model, pôvodne predstavený na indickom trhu, by sa mohol neskôr vyskytnúť aj v emisne prísnej Európe.

Prečítajte si tiež:

KIA vysvetľuje funkciu manuálnej prevodovky iMT s funkciou plachtenia

KIA Sonet sa svetu ukáže 7. augusta v Indii, kde sa bude aj vyrábať. Neskôr sa dostane na množstvo svetových trhov, Sonet má byť globálnym modelom. Nasadenie v Európe je však otázne. Sonet by sa zaradil pod 4140 mm dlhý Stonic. Ak by prišiel Sonet s najmodernejšou technológiou, sviežim dizajnom a módnym interiérom aj k nám, mal by veľkú šancu na úspech. Doba malým crossoverom praje. 

Odporúčame: