Continental 09 2020 1140x190
Thumb novy hyundai tucson 2021 autozurnal.com 7 Thumb novy hyundai tucson 2021 autozurnal.com 6 Thumb novy hyundai tucson 2021 autozurnal.com 5 Thumb novy hyundai tucson 2021 autozurnal.com 2 Thumb novy hyundai tucson 2021 autozurnal.com 1 Thumb novy hyundai tucson 2021 autozurnal.com 3 Continental 09 2020 1024x597 Thumb novy hyundai tucson 2021 autozurnal.com 4

Hyundai Tucson 2021 sa ukázal na prvých oficiálnych záberoch

Hyundai láka na nové SUV prvými snímkami sériového vzhľadu. Pridáva tiež skicu palubnej dosky. Nový Hyundai Tucson 2021 sa nám v plnej kráse ukáže už 15. septembra 2020.

Premiéra novej generácie Tucsonu je predo dvermi a značka postupne zverejňuje informácie o horúcej tohtoročnej novinke v nabitom segmente SUV. Okrem toho dnes priniesla pohľad na predné partie Tucsonu s unikátne prevedenými dennými LED svetlami, ktoré sú opticky súčasťou prednej masky. Dizajnéri sa zjavne na uzde nedržali a Tucson nebude len ďalším, uniformným SUV, ale autom s vlastnou tvárou a charakterom.

hyundai tucson 2021

Už teraz môžeme povedať, že z hľadiska dizajnu pôjde oproti súčasnej generácii o malú revolúciu. Predná aj zadná časť sa zmení na nepoznanie, silueta bude približne odpovedať predchodcovi. Celkovo je karoséria nového Tucsonu väčšia a širšia ako modely predchádzajúcej generácie. Ponúka dlhú kapotu a krátke previsy na dlhšom rázvore osí kolies. 

Odporúčame:

Hyundai Kona 2020 facelift: Celkovo modernejší a vo výbave N Line

Zaujímavo tvarované združené zadné svetlá budú prepojené módnou LED linkou. Prvé fotky, zahalené do rúška prítmia však skrývajú jednu výraznú vzhľadovú črtu, ktorú sme videli už na zamaskovaných prototypoch a koncepte Vision T. Ide o dva ostro rezané línie a hrany, ktoré prechádzajú predným a zadným párom dverí. Pozrite si, ako bude Tucson vyzerať podľa grafikov webu Kolesa.ru:

Komplexne sa zmení palubná doska, ktorá na rozdiel od exteriéru pôsobí konzervatívnejšie. Hyundai ju ukázal na prvej skici, tá predpovedá uhladené, elegantné tvary a línie, mohutnú stredovú konzolu a nasadenie digitálneho prístrojového panelu alebo veľkého displeja infotainmentu.

Odporúčame:

TEST Hyundai i30 1.5 DPi a 1.6 CRDi N Line kombi: Rozdielne osobnosti

Paleta motorizácii  zatiaľ známa nie je, no očakávame prepĺňané benzínové a naftové motorizácie T-GDi a CRDi v najnovšom prevedení a taktiež s určitou formou elektrifikácie, teda mild-hybridy. Priestor má tiež klasický full-hybrid a plug-in hybrid. 

Digitálna svetová premiéra novej generácie modelu Tucson sa uskutoční o 02:30 SELČ v utorok 15. septembra 2020. Priamy prenos, video materiály a obrázky budú k dispozícii na webovej stránke hyundai.sk a na sociálnych sieťach Hyundai Slovensko.