Faceliftovaný Opel Crossland prináša vylepšenia na viacerých frontoch
Mestský crossover Opel Crossland prešiel faceliftom. Oficiálne sa zbavil zbytočného písmena "X" v názve, má modernejšiu vizáž s maskou Vizor a zmenami prešla aj technika pod kabátom.
Opel bude mať už onedlho v ponuke novú Mokku, ktorá môže byť štýlovejšou a väčšou alternatívou práve ku Crosslandu. Mokka však prinesie okrem spaľovacích verzií aj čisto elektrický pohon. Zároveň je nositeľom novej vizáže s maskou Vizor, ktorú teraz nasadil aj usadlejší Crossland. Je jednoduchá, s retro podtónom odkazuje na legendárny Opel Manta a zároveň pôsobí moderne. Mokke aj Crosslandu sedí ako uliata. Oba modely načrtajú dizajnové smerovanie Oplu, podobnú tvár dostanú aj ďalšie nové modely nemeckej značky. Dizajnové zmeny zahŕňajú tiež modifikované ochranné lišty, LED hmlovky a povinnosťou sú osviežené dizajny diskov kolies s priemerom 16 a 17 palcov.
Prečítajte si tiež:
Nový Opel Mokka ukázal paletu motorizácií a okorenenú verziu GS Line
Teraz aj Opel Crossland 2021 GS Line+
V rámci novej, športovo ladenej výbavy GS Line+ dostanete 17-palcové kolesá v dvojfarebnom prevedení ale aj špičkové ergonomické sedadlá s certifikátom AGR, ktorými je Opel preslávený. Nechýba čierna strecha a niekoľko ďalších dizajnových prvkov, ktoré prinášajú viac korenia.
Individuálne posuvné a sklopné zadné sedadlá dokážu "pracovať" s objemom batožinového priestoru v rozmedzí 410 - 520 litrov. Úplne sklopené zadné sedadlá vytvoria ložnú plochu s objemom 1 255 litrov.
V kabíne faceliftovaného Crosslandu prináša ovládač jazdných režimov IntelliGrip, ktorý má päť režimov: Normal, Snow, Mud, Sand a ESP Off. No nenechajte sa pomýliť, nejde o režimy, ktoré majú na starosti nastavenie pohonu 4x4. tak ako doteraz, Crossland bude len predokolkou. Spomínané režimy pracujú "iba" s nastavením a odozvou stabilizačnej a trakčnej kontroly a vďaka tomu majú pomôcť jazde na rôznych typoch povrchu.
Podvozok a motorizácie
Opel Crossland stojí na platforme koncernu PSA, ktorú zdieľa napr. s Citroenom C3 Aircross alebo minulou generáciou Peugeotu 2008. Facelift priniesol prepracované tlmiče a pružiny a modifikované riadenie. Opel sľubuje lepšie jazdné vlastnosti a zaujímavejší jazdný prejav.
Odporúčame:
PREHĽAD Najlacnejšie autá s naftovým motorom do 15 000 eur
Pod kapotou budú dva benzínové a jeden naftový motor. Základom je benzínový atmosférický trojvalcový motor s objemom 1.2 l a výkonom 61 kW (83 k) v kombinácii s 5-st. manuálnou prevodovkou. Nadstavbou je prepĺňaná verzia 1.2 Turbo s 81 kW (110 k) alebo 96 kW (130 k). Spájajú ich v tandeme so 6-st. manuálom, silnejšia verzia bude k dispozícii so 6-st. meničovým automatom. Turbodiesel s objemom 1.5 l dostanete v dvoch výkonových verziách 81 kW (110 k a 250 Nm) a 88 kW (120 k a 300 Nm). Slabší výhradne so 6-st. manuálom, silnejší len s automatom.
V prípade benzínových aj naftových motorizácii ide o známe motory koncernu PSA, ktoré poznáme tiež pod obchodným menom PureTech a BlueHDi.
Technológie a bezpečnosť
Faceliftovaný Crossland ponúkne okrem iného adaptívne LED svetlá s prisviecovaním do zákrut, head-up displej, predkolízny systém s automatickým brzdením, kontrolu jazdných pruhov a mŕtveho uhla alebo cúvaciu kameru so 180 ° uhlom. Infotainment systém Multimedia Radio doplní vrcholný Multimedia Navi Pro s 8-palcovoým dotykovým displejom a navigáciou. Nechýba podpora konektivity Android Auto/Apple CarPlay, bezdrôtové nabíjanie, on-line služby OpelConnect alebo služby LIVE Navigation s informáciami o dopravnej situácii, cenách paliva atď.
Objednávky na nový Opel Crossland 2021 začne značka už onedlho prijímať. Ceny spoznáme čo nevidieť, prvé autá sa k zákazníkom dostanú pravdepodobne začiatkom roka 2021.