Continental couple 05 2020 1140x190

Aj DAF už reštartoval výrobu

Výrobné závody DAF v Eindhovene (Holandsko), Westerlo (Belgicko) a Leylande (UK) úspešne reštartovali výrobu. Počas uplynulých 4 týždňov v nich implementovali nové hygienické pravidlá.

Vo všetkých fabrikách DAF v Holandsku, Belgicku a Spojenom kráľovstve boli upravené stovky pracovných stanovíšť. Výrobné úkony sú oddelené, došlo k modifikácii jednotlivých trás, úprave časových harmonogramov a vzdialenosti boli nastavené tak, aby umožnili pracovníkom udržiavať rozstupy minimálne 1,5 metra. „V tejto chvíli sa menej zaoberáme objemom výroby,“ hovorí Harry Wolters, prezident DAF. „Namiesto toho je na prvom mieste bezpečnosť našich zamestnancov vo výrobných závodoch DAF a Leyland. Preto je objem výroby stále relatívne nízky. Naplno sa rozbehneme, keď to bude bezpečné. Sme veľmi radi, že aj napriek tomu dokážeme zásobovať našich zákazníkov novými vozidlami, pretože doprava hrá vo fungovaní spoločnosti životnú úlohu.

V uplynulých týždňoch DAF spolu s dealerskou sieťou maximalizoval úsilie zabezpečiť fungovanie servisov a dodávky náhradných dielcov pre svojich zákazníkov. Všetky servisy DAF zostali otvorené a asistenčné služby sú k dispozícii 24 hodín denne.