Honda 06 2020 1140x190 jazz
Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 4   k pia Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 3   k pia Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 2   k pia Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 6   k pia Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 5   k pia Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 7   k pia Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 8 Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 9 Thumb volkswagen arteon shooting brake kombi autozurnal.com 1 Thumb 2021 vw arteon shooting brake cn spec

VW Arteon Shooting Brake konečne bez masky a v plnej paráde

O tom, že VW chystá praktickejší variant vlajkovej lode Arteon sme vedeli už pred polrokom. Teraz však "unikli" zábery tesne pred oficiálnou premiérou. VW Arteon Shooting Brake dostal aj módne oplastovanie a vyšší podvozok.

Zábery pochádzajú z čínskeho patentového úradu a ukazujú podobu Arteonu Shooting Brake pre tamojší trh. Okrem praktickejšej zadnej časti dostal oplastovanie karosérie a viditeľne vyššiu svetlú výšku podvozka. Zatiaľ nie je jasné, či s takouto podobou rátať len na čínskom trhu, alebo aj v ostatných častiach sveta. Arteon Shooting Brake totiž príde aj do Európy, s minoritnými zmenami vzhľadu. K dispozícii pravdepodobne bude aj verzia bez oplastovania a s "klasickou" svetlou výškou, keďže v Európe jazdili aj takéto prototypy.

VW Arteon Shooting Brake

VW Arteon Shooting Brake nositeľom faceliftových zmien

Okrem novej karosárskej verzie prejde VW Arteon decentným faceliftom. Najvýraznejšou zmenou je prepracovaný predný nárazník, Arteonu k sviežemu vzhľadu veľa inovácii nebolo treba. V interiéri čakáme minoritné zmeny na úrovni nových kombinácii materiálov a čalúnenia a nasadenie nového špičkového infotainmentu z VW Golf 8. generácie.

Pod kapotou sa majú nasťahovať nové, elektrifikované verzie známych motorov. Vylúčený nie je príchod plug-in hybridnej verzie a dlhodobo sa šepká o ostrom a vrcholnom Arteone R. Práve on môže byť nositeľom výkonnej plug-in hybridnej techniky, podobne ako chystaný Touareg R, ale aj nemusí. Podľa informácii, zverejnených pri jednej z prezentácií dílerov VW v Nemecku pred koronakrízou by mal dvojliter TSI v Arteone R ponúkať výkon 243 kW (330 k).  

Odporúčame:

VW chystá nálož rýchlych modelov! Tu sú Arteon R, Golf R a Tiguan R