Vw polo 08 2020 1140x86
Thumb vw arteon shooting brake 005 Thumb vw arteon shooting brake 001 Thumb vw arteon shooting brake 002 Thumb vw arteon shooting brake 003 Thumb vw arteon shooting brake 004 Thumb vw arteon shooting brake 005 Continental 09 2020 1024x597 Thumb vw arteon shooting brake 006 Thumb vw arteon shooting brake 007 Thumb vw arteon shooting brake 009 Thumb vw arteon shooting brake 010 Thumb vw arteon shooting brake 008 Thumb vw arteon shooting brake 011

VW Arteon Shooting Brake je realitou

Prednedávnom "unikli" zábery na praktickejší karosársky variant Arteon Shooting Brake priamo z továrne. Teraz ho prichytili pri testoch na cestách. 

VW Arteon mnohí považujú za najatraktívnejší Volkswagen súčasnosti. A nečudo, dizajn sa vážne podaril. Štýlovejšiemu a prémiovejšiemu bračekovi Passatu však doteraz chýbala praktickejšia karoséria. Volkswagen si s kombi verziou dal načas, teraz však vidíme elegantný Arteon s karosériou "shooting brake". Spredu mu nechýba typická agresívna maska, predný nárazník jemne prepracovali.

arteon shooting brake

VW Arteon Shooting Brake s rafinovaným maskovaním zadnej časti

Nedajte sa pomýliť, na aute je rafinované maskovanie zadnej časti, ktoré trochu narúša vizuálny zážitok z nového kombi. Spomeniem napríklad falošnú linku zadných bočných okien alebo maskovanie zadných svetiel. Ak si to odmyslíte, pridáte zaujímavejší lak alebo väčšie kolesá vyšších výbav, Arteon Shooting Brake bude fešák. Na fotkách zatiaľ vyzerá "obyčajne". Záujemcovia o väčší praktický rodinný kombík nemali v stajni VW doposiaľ na výber a museli sa uspokojiť s Passatom kombi. Aj keď ide o skvelé auto, Arteon Shooting Brake rozšíri modelovú ponuku o štýlovejšiu verziu. A to sa počíta. Arteon je oproti Passatu väčší, opticky zaujímavejší a majestátny, aj keď stojí na rovnakej modulárnej platforme MQB, no s dlhším rázvorom. 

Odporúčame: 

Test VW Passat 2,0 TDI Evo DSG: Perfekcionista

Pod kapotou budú motory, ktoré už z Arteonu poznáme, teda štvorvalcové turbobenzínové štvorvalce 2.0 TSI a turbodiesele 2.0 TDI. Keďže Arteon je na poli klasických (nie SUV/crossover) modelov vlajkovou loďou, očakávame aj nasadenie výkonnejších motorizácii. K porcii výkonu navyše pravdepodobne pomôže určitá forma elektrifikácie a nie samostatný silný spaľovací motor. Vrcholný Arteon Shooting Brake by mohol byť plug-in hybridom, a to kvôli flotilovým emisiám CO2.

Odporúčame:

VW Passat v losom teste prekvapil pretáčavým správaním

Pri minulých záberoch sme videli Arteon Shooting Brake práve z miesta činu. Odfotili ho v čínskej továrni, kde bude schádzať z liniek pre tamojší trh. Nebolo jasné, či nakoniec zavíta aj k nám. Odvtedy bol viackrát spozorovaný pri testoch na bežných cestách. Aj dnešné zábery potvrdzujú, že Volkswagen si ho s najväčšou pravdepodobnosťou len pre Čínu nenechá a v neskôr v roku 2020 príde aj k nám.

Videoarchív: