Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 1 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 3 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 2 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 4 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 5 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 6 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 7 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 8 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 9 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 10 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 11 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 12 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 13 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 14 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 15 Thumb toyota corolla cross autozurnal.com 16

Toyota Corolla Cross oficiálne: Móda pokračuje ďalej

Toyota predstavuje novú Corollu Cross. Tá má vyplniť medzeru medzi C-HR a RAV4 a príde, ako inak, s hybridným pohonom. Najprv dorazí do Thajska, neskôr by sa mohol ukázať aj u nás.

Toyota rozširuje portfólio crossoverov/SUV o ďalšieho zástupcu. V Thajsku sa novinka volá Toyota Corolla Cross, no s "našou" Corollou má vzhľadovo na prvý pohľad málo spoločného. Veľkosťou sa má zaradiť medzi extravagantnú Toyotu C-HR a väčšiu, prakticky orientovanú RAV4. Vyplní tak medzeru a využije dobu, ktorá zvýšeným autám mimoriadne praje. Jej ďalšou, menšou sestričkou je tiež nedávno uvedený Yaris Cross.

Prečítajte si tiež:

Toyota Highlander prichádza aj do Európy! Toto nám nové SUV ponúkne

Toyota Corolla Cross podľa úspešného receptu

Corolla Cross na dĺžku meria 4460 mm, široká je 1825 mm a vysoká 1620 mm. Podobne ako C-HR spočíva na globálnej platforme TNGA-C s rázvorom osí kolies 2640 mm. Technický základ zdieľa taktiež s Corollou, od ktorej odvodili aj názov. Vzhľadom sa výrazne líši a len málo pripomína európske modely Toyoty. Spredu zaujme rozmerná maska chladiča a robustný predný nárazník. Nechýbajú ochranné plasty s nádychom "RAV4". 

Na thajskom trhu bude v ponuke s dvoma motormi. Základom motorizácii je 1.8 l benzínový atmosférický motor a pohon predných kolies skrz prevodovkou (e) CVT. V štandardnom, nehybridnom prevedení ponúkne 103 kW (140 k) a 177 Nm krútiaceho momentu. V známej hybridnej verzii spaľovací motor vyvinie 72 kW (95 k) a 142 Nm, elektromotor pridáva 53 kW (72 k) a 163 Nm. Systémový výkon je z európskej Corolly známych 90 kW (122 k). 

Odporúčame:

TEST Toyota Corolla TREK 2.0 Hybrid: Atlét s dobrodružným duchom

Vo vnútri už ide na prvý pohľad o Corollu, od súrodenca preberá architektúru palubnej dosky a základné tvary spolu s infotainmentom a ovládaním základných prvkov, vrátane samostatného panelu klimatizácie.

V Thajsku začne predaj Corolly Cross ešte v r. 2020. Má ísť o globálny model, ďalšie trhy budú nasledovať neskôr. To, či sa Corolla Cross ocitne aj na európskom trhu, ešte nevieme. Vylúčené, ani potvrdené to zatiaľ nie je.