Vw suv bonus 04 2021 1140x190
Thumb 2022 mitsubishi outlander leaked 3 1024x555 Thumb 2022 mitsubishi outlander leaked 2 Thumb 2022 mitsubishi outlander leaked 1 Thumb 2022 mitsubishi outlander leaked 3 1024x555 Thumb content nov  nissan xtrail 2021 autozurnal.com 33

Toto je nové Mitsubishi Outlander 2021. "Únik" fotiek ukazuje sériový vzhľad

Nový Outlander debutuje v roku 2021. Podľa prvých záberov kombinuje dizajn japonskej novinky robustné až majestátne tvary s najnovšou evolúciou prednej časti Dynamic Shield, typickej pre značku Mitsubishi. No podobá sa aj na jedného aliančného bračeka.

Nový Outlander sa ukázal na "uniknutých" záberoch. Či ide o skutočný únik alebo dobre naplánované zábery automobilky teraz nie je podstatné. Oficiálny vzhľad na prvých fotkách znamená, že premiéra stredne veľkého SUV je blízko. Pre Európanov má však trpkú príchuť. Nový Outlander značka do Európy neprinesie, keďže pomaly ale isto na európskom trhu končí a úplne nové modely už u nás predávať nebude.

Podoba s novým Nissanom X-Trail je značná. 

A to je škoda, keďže nový Outlander vyzerá veľmi dobre. Má robustné, svalnaté tvary a sebavedomý výraz vďaka typickej maske s "dynamickým štítom". V minulosti vcelku presne vzhľad novinky predpovedali ilustrácie grafikov, vykreslené na základoch zamaskovaných prototypov. Nedajte sa však pomýliť, na týchto fotkách už vidíte sériový vzhľad nového SUV. Vonkajší kabát sa do veľkej miery podobá aliančnému bračekovi, novému Nissanu X-Trail (Rogue). Nový Outlander taktiež vznikol na spoločnom základe aliančnej platformy CMF C/D, ktorú okrem X-Trailu zdieľa aj Renault Koleos. Podobnosť základných tvarov s X-Trailom je do očí bijúca, japonské značky aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi zjavne pri návrhu dizajnu spolupracovali.

Prečítajte si tiež:

Mitusbishi Eclipse Cross PHEV už v Japonsku predávajú, k nám príde onedlho

Pod kapotou by sa v závislosti od trhu mal ukrývať 2.5 l benzínový štvorvalec s atmosférickým plnením valcov a výkonom 133 kW/181 k. Okrem toho do úvahy pripadá aj 2.4 l hybrid a taktiež plug-in hybrid so základom v totožnom benzínovom srdci a elektrickým dojazdom 70 km.

Zdroj foto: @allcarnews