Vw 06 2020 1140x190 t cross
Thumb mitsubishi 2020 autozurnal  2 Thumb mitsubishi 2020 autozurnal  1 Thumb content mitsubishi outlander 2020 autozurnal.com 5 Thumb content mitsubishi outlander 2020 autozurnal.com 4 Thumb content mitsubishi outlander 2020 autozurnal.com 6 Thumb content mitsubishi outlander 2020 autozurnal.com 7 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb content mitsubishi outlander 2020 autozurnal.com 8

Mitsubishi v r. 2020 predstaví nový Outlander a malé SUV

Súčasná tretia generácia úspešného SUV Mitsubishi Outlander je tu s nami už 8 rokov. Po niekoľkých modernizáciách je čas na úplne novú generáciu. Tá príde v druhej polovici roka 2020. Toto o nej zatiaľ vieme.

Predobraz nového Outlandera vykreslený podľa základných tvarov zamaskovaných prototypov. 

Postavený na spoločnej platforme Renault-Nissan-Mitsubishi, nový Outlander 2020 bude oveľa modernejší a adoptuje najnovšie prvky výbavy spolu s pokročilými asistenčnými a bezpečnostnými  systémami. Príchod nového Outlanderu roka 2020 oficiálne potvrdil šéf európskej divízie Mitsubishi, Bernard Loire v rozhovore pre Automotive News Europe.

Nový Outlander 2020 na aliančnej platforme, ale s "vlastným" pohonom

Viac zaujmú technické inovácie, keďže na súčasnom Outlanderi už cítiť, že je tu od roku 2012, aj keď s postupnými modernizáciami. Keďže Mitsubishi je súčasťou aliancie Renault-Nissan, nový Outlander by mal presedlá na aliančnú podvozkovú platformu CMF C/D. Adoptuje tak základy, na ktorých stoja Renault Koleos alebo Nissan X-Trail. Nissan tiež dodá pokročilý balík asistenčných a bezpečnostných systémov.


Podľa doterajších informácii stopku dostane dvojlitrový atmosférický benzínový motor. Novinka si však zachová vlastné motory Mitsubishi, preberie pohonnú jednotku z menšieho Eclipse Cross, a to prepĺňaný turbobenzínový motor 1,5 MIVEC s prevodovkou CVT. V Eclipse Cross je naladený na 120 kW (163 koní) pri 5500 ot/min a 250 Nm v rozmedzí 1800-4500 ot/min. Má kombinované vstrekovanie paliva (nepriame aj priame). V novom Outlanderi by mohol pridať pár koní navyše. Alternatívou má byť plug-in hybrid s technikou odvodenou zo súčasného Outlandera PHEV. 

Odporúčame:

Nové Mitsubishi L200 sme vyskúšali v náročnom teréne. Poznáme aj ceny

Vylepšené Mitsubishi ASX prichádza na Slovensko s cenami od 16 190 eur
 

Okrem Outlandera doplní portfólio crossoverov/SUV značky ďalší, najmenší zástupca. Bernard Loire bol na technické detaily skúpy, no najmenší zástupca by mal taktiež dostať plug-in hybridný pohon. Nový model bude s veľkou pravdepodobnosťou postavený na aliančnej platforme a nečudovali by sme sa, keby stál na základoch nového Renaultu Captur a Nissanu Juke.


Chystá sa aj nástupca zastaraného elektromobilu i-MiEV. Loire taktiež potvrdil, že do budúcna počítajú aj so zástupcom malých áut, Mitsubishi Space Star. A to aj napriek tomu, že trieda mini a malých áut to dnes nemá na ružiach ustlané. Či už z hľadiska predajov, alebo kvôli emisiám...

Pozn. redakcie: Na ilustráciách portálu Kolesa.ru je vykreslený nový Outlander na základe fotiek zamaskovaných prototypov. Nejde o oficiálne fotografie.