Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb test suzuki across autozurnal.com 9 Thumb test suzuki across autozurnal.com 8 Thumb test suzuki across autozurnal.com 10 Thumb test suzuki across autozurnal.com 1 Thumb test suzuki across autozurnal.com 2 Thumb test suzuki across autozurnal.com 3 Thumb test suzuki across autozurnal.com 4 Thumb test suzuki across autozurnal.com 6 Thumb test suzuki across autozurnal.com 5 Thumb test suzuki across autozurnal.com 7 Thumb test suzuki across autozurnal.com 11 Thumb test suzuki across autozurnal.com 12 Thumb test suzuki across autozurnal.com 13 Thumb suzuki across cennik 2021 Thumb rav4phevdpl2020 static 011 70 Thumb suzuki across v terene Thumb suzuki across 2021 h264 1080p.00 45 27 10.still287 Thumb thumbnail img 6651 Thumb suzuki across 2021 h264 1080p.00 45 47 17.still289

TEST Suzuki Across 2.5 Plug-in Hybrid 4x4: Vlajková loď značky so známou tvárou

Ak v Suzuki Across vidíte Toyotu RAV4, zrak vás neklame. Vyskúšali sme novú vlajkovú loď Suzuki, ktorá zároveň prichádza výlučne v plug-in hybridnom prevedení. Dvojča Acrossu je Toyota RAV4 PHEV, ponúka výkon až 225 kW (306 k) a ide o jeden z najlepších plug-in hybridov súčasnosti.

Okrem textu sme pre vás pripravili aj dve videá z testu Suzuki Across. V prvom sa venujeme technike a dojmom z jazdy, v druhom sme Across odvážili, vzali do terénu a taktiež porovnali s vrcholnou športovou Cuprou Formentor Veloz.

1. časť videotestu Suzuki Across:


2. časť testu a porovnanie s Cupra Formentor Veloz:

Across je prvou európskou lastovičkou súčasnej spolupráce Toyoty a Suzuki. Neskôr do ponuky pribudne tiež Suzuki Swace, a teda Corolla Touring Sports s logom Suzuki. Vďaka tomu bude mať Suzuki na emisnou hystériou postihnutom európskom trhu dva modely, ktorými si zníži flotilové emisie. Na mimoeurópskom, indickom trhu si značky pozície vymenia. Suzuki Toyote poskytlo Baleno a indickú verziu Vitary.

Across je novou vlajkovou loďou značky a preto mu v Suzuki predsa len dopriali trochu korenia navyše. Oproti Toyote RAV4 PHEV má mierne odlišnú prednú časť s prepracovanou maskou chladiča a užšími svetlami. Oblejší, uhladenejší celok sa mi páči trochu viac ako drsný čumák RAV4, no toto je subjektívna záležitosť. Zvyšok auta je už vzhľadovo s RAV4 totožný, dominujú mu hranaté, maskulínne tvary a vyššia stavba SUV karosérie. Across stojí štandardne na 19-palcových kolesách s pneumatikami 235/55 R19.  

Suzuki Across má uhladenejšiu tvár, s prepracovanou maskou, nárazníkom a užšími prednými svetlami.


Interiér je už úplnou kópiou lepšie vybavenej "Ravky". Jednoduchá palubná doska nasadila majoritne kvalitné plasty. Jej časť a taktiež výplne dverí sú obšité v mäkkej umelej koži. Páči sa mi tiež robustné spracovanie a ovládacie prvky. Madlo dverí je z pogumovaného plastu, otočné ovládače samostatného panelu klimatizácie taktiež. Tieto detaily zlepšujú dojem z vypracovania kabíny a navyše sú aj praktické.

Z hľadiska ergonómie Acrossu nemáme čo vytknúť. Dobre prevedených odkladacích priestorov je dostatok, pre ovládanie základných funkcií vyhradili samostatné hardvérové tlačidlá a 9-palcový centrálny dotykový displej infotainmentu ponúka dostatočne rýchle reakcie a peknú grafiku. Podporuje zrkadlenie smartfónov cez protokoly Android Auto a Apple Car Play. Suzuki Across má modernú kabínu, no zároveň nezabudol na staré dobré blubvzdorné ovládače. A to musím pochváliť.

Predné sedadlá sú rozmerné a celkovo veľmi univerzálne. V zákrutách podržia, na dlhých trasách zase potešia komfortom. Polohu za volantom si nájdu ľahko aj vyšší vodiči.

Zástavba plug-in hybridného systému sa na priestorovej ponuke pre pasažierov negatívne neprejavila. Across ponúka rovnako ako RAV4 dostatok priestoru pre pasažierov vpredu aj vzadu. Vzadu som mal s výškou 186 cm pri posede "sám za sebou" ešte pár centimetrovú rezervu na kolená. Treba však uznať, že v tejto triede existujú aj vzdušnejší konkurenti, napr. Honda CR-V. V Acrosse si uvedomíte skromnejšiu šírku v prednej časti kabíny, vodič so spolujazdcom sedia relatívne blízko seba.

Batožinový priestor však zástavba plug-in hybridu zmenšila. Suzuki udáva objem 490 l (metóda VDA), zatiaľ čo Toyota pre RAV4 PHEV až 520 l. Pravdepodobne však ide len o "mágiu" s číslami, batožinové priestory sú v oboch súrodeneckých plug-inoch totožné. Pre porovnanie, Toyota RAV4 s hybridným pohonom má základný objem kufra 580 l. Acrossu ubrala objem 12 V batéria, umiestnená v pravom vnútornom podbehu a menej voľného priestoru je aj pod podlahou kufra. V praxi je však využiteľnosť výborná a objem dostatočný. Nechýba tiež dojazdová rezerva.

Pokračujte na ďalšej stránke testu (motor, riešenie plug-in hybridného pohonu, dynamika, jazdné režimy).