Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 23 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 22 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 25 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 26 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 28 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 21 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 30 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 32 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 33 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 37 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 39 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 40 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 41 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 44 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 2 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 1 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 3 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 5 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 4 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 6 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 8 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 7 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 9 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 10 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 13 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 12 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 11 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 15 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 16 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 17 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 19 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 18 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 20 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 34 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 35 Thumb test honda cr v sport line autozurnal.com 36

TEST Honda CR-V Sport Line 2.0 i-MMD: Stačí tak málo

Honda CR-V nie je v ponuke japonskej značky žiadnym nováčikom, no podarené SUV dostalo nový výbavový stupeň Sport Line. Ten prináša viac optického korenia a štýlu. Hondu CR-V sme podrobili redakčnému testu, a to s hybridným pohonom 2.0 i-MMD, ktorý je pre Sport Line jedinou motorizáciou v ponuke.

Stredné veľké SUV s novou výbavou príjemne pookrialo. Nie žeby v tradičných výbavových stupňoch nevyzeralo dobre, no rôzne "športovejšie" ladené verzie sú jednoducho v móde a ľudia ich obľubujú. Honda na to ide trochu inak. Novú verziu síce nazýva Sport Line, no mne evokuje skôr elegantnejší a prémiovejší dotyk, ako "šport". Tak či tak, Japonke to v tomto kabáte svedčí a posúdiť to môžete sami v priloženej fotogalérii.

Honda CR-V Sport Line nie je tak úplne "Sport"

Čo je pri Sport Line nové? K dispozícii je v dvoch povrchových úpravách - čierna perleťová Crystal (testovaný kus) alebo biela perleťová Platinum. Obsahuje tiež tmavé akcenty na obložení svetlometov a bočných zrkadlách a tmavá povrchová úprava je tiež na 18-palcových zliatinových diskoch kolies. V interiéri nájdete tmavé lišty s kvázi dreveným poťahom alebo klavírový lak na niektorých povrchoch a ovládačoch, vrátane tlačidiel jazdných módov PRND. Špecifické sú tiež sedadlá s koženým poťahom a odznakom Black Edition. Medzi minoritné prvky patria tmavé chrómové povrchy okolo hmlových svetiel a na mriežke so sprievodnými akcentmi na nárazníku, dverách a zadných dverách.

Honda CR-V Sport Line veľmi dobre dopĺňa štandardné verzie a výbavové stupne. Ukazuje, že stačí fakt málo na to, aby pôsobila zaujímavejším a ešte honosnejším dojmom. Pod kabátom je to "staré dobré CR-Včko" s vydareným hybridným pohonom a kráľovským interiérom. Oproti dávnejšie testovanej verzii Executive 2.0 i-MMD som si predsa len niekoľko zmien všimol a Sport Line na mňa pôsobil trochu odlišne, najmä naladením podvozka. Mali sme vrcholnú verziu Executive s pohonom výlučne predných kolies, zatiaľ čo v lete som skúšal "štvorkolku".

Odporúčame:

TEST Honda CR-V Hybrid 2.0 i-MMD 4x4: Komfortný a úsporný koráb

Vtedy som kvitoval úžasný komfort odpruženia, ktorý s trochou preháňania pripomínal autá na vzduchovom podvozku. CR-V má pritom "iba" klasický podvozok s oceľovými pružinami a bez adaptívnych tlmičov. Pohodlie bolo fenomenálne, daň si však vypýtalo v podobe ťarbavého správania v zákrutách a menšej ochoty zatáčať. Honda tak pôsobila ako komfortný koráb, ktorý zákruty rád nemá.

Testovaný Sport Line na mňa však od prvých kilometroch posôbil pevnejším, tuhším dojmom. A to na rovnako veľkých 18-palcových kolesách s pneumatikami 235/60 R18 s totožnými tlakmi. Karoséria sa nakláňala menej, tuhší podvozok ju mal viac pod kontrolou a aj pri brzdení sa "čumák" CR-V ponáral menej. Jednoducho, o level šoférskejšie správanie na úkor nižšieho komfortu jazdy. Ale pozor, aj tak hovoríme o veľmi slušnom, nadpriemernom komforte. Pre rodinne zamerané SUV tak išlo o veľmi dobrý kompromis medzi dobrými jazdnými vlastnosťami, ochotou zatáčať a pohodlím na všetkých druhoch povrchu. Celkovej pohode na palube pomáha aj dôkladné odhlučnenie motora, podvozku a aerodynamického hluku.  

Podvozok má vzadu nezávislé viacprvkové zavesenie kolies, vpredu tlmičové vzpery MacPherson.

Pokračujte na ďalšej stránke testu (hybridný pohon, dynamika, spotreba paliva).