Vw polo 08 2020 1140x86
Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 1 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 3 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 4 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 2 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 5 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 6 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 7 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 8 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 9 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 10 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 11 Thumb suzuki swace 2021 autozurnal.com 12

Suzuki Swace je európska novinka značky so známou tvárou

Zo spolupráce japonských značiek Toyota a Suzuki sme už spoznali nový plug-in hybridný crossover Suzuki Across. Druhou novinkou je Suzuki Swace, ktoré sa kompletne zaodelo do šiat Toyoty Corolla Touring Sports. Na európske trhy príde už túto zimu.

Suzuki rozšíri modelové portfólio o dve novinky. Obe značky úzko spolupracujú, a zatiaľ čo Suzuki preberie dva obľúbené modely Toyoty, v iných častiach sveta sa pozície vymenia a Toyota si zasa "požičia" vyvinuté autá od Suzuki. Zatiaľ čo prvá európska novinka s menom Across je nám už dobre známa, Suzuki Swace sa ukázalo teraz. A od Toyoty Corolla TS sa líši ešte menej, ako Across od RAV4. Má odlišný predný nárazník a logo Suzuki sa presunulo tesne pod kapotu. Zozadu odlíšite Swace od Corolly len odlišným logom výrobcu. Suzuki Across dostal odlišnú prednú časť, no pri Swace značka dizajn takmer vôbec nemenila. A v podstate ani nebolo treba, Corolla TS má stále atraktívny a moderný dizajn.

Odporúčame:

Toto je nové Suzuki Across. Prichádza s hybridným pohonom

Suzuki Swace

Suzuki Swace len ako samodobíjací hybrid

Ani pod kabátom sa veľké zmeny neudejú. Suzuki Swace bude k dispozícii so slabšou z dvoch full-hybridných verzií Toyoty. Dostane 1,8 l atmosférický benzínový štvorvalec s výkonom 72 kW (98 k) a elektromotor s výkonom 53 kW (72 k). Kombinovaný výkon bude 90 kW (122 k). Silnejší full-hybrid Toyoty 2,0 l Dynamic Force bude pravdepodobne chýbať. 

Interiér kompletne vychádza z Toyoty Corolla, okrem loga na volante sa v zásade nič nemení. Líšiť by sa mali len použité kombinácie poťahových materiálov a ich (farebné) zladenie. Nechýba voľne stojaci displej infotianmentu, kvalitné materiály a príjemná ergonómia. Multimediálny systém s displejom s uhlopriečkou 8 palcov bude podporovať zrkadlenie smartfónov cez protokoly Apple Car Play a Android Auto.

Prečítajte si tiež:

Kultové Suzuki Swift opäť vylepšili

Suzuki si od spolupráce s Toyotou sľubuje zníženie flotilových emisií a pritiahnutie nových zákazníkov. Uvidíme, aká bude cenová politika značiek. Suzuki je totiž špecialista na cenovo dostupné malé a kompaktné autá. Nových zákazníkov v segmentoch, kde doteraz nepôsobilo, bude musieť presvedčiť práve lepším pomerom ceny/hodnoty/výbavy. A čo vy, dali by ste Suzuki Swace prednosť pred Corollou Touring Sports?

Na oplátku Suzuki poskytne Toyote svoj obľúbený model Vitara Brezza, ktorý Toyota ponúkne ako nový Urban Cruiser. Suzuki Baleno sa zasa prezlieklo do novej Toyoty Glanza. Obe značky si spoluprácou sľubujú posilniť svoje pozície a vyťažiť z vlastného know-how čo najviac. Toyota využíva svoju expertízu na poli elektrifikácie, Suzuki je zasa špičkovým výrobcom malých, pomerne jednoduchých áut a adekvátnych spaľovacích motorov.

Videoarchív: