Vw 06 2020 1140x190 t roc
Thumb suzuki jimny 5 dverove autozurnal.com 2 Thumb suzuki jimny 5 dverove autozurnal.com 4 Thumb suzuki jimny 5 dverove autozurnal.com 1 Thumb suzuki jimny 5 dverove autozurnal.com 3

Suzuki Jimny bude aj s 5-dverovou karosériou

Špičkový malý offroad v Európe nemá na ružiach ustlané. Aj keď Suzuki chystá 5-dverovú, predĺženú verziu, európsky trh môže o Suzuki Jimny prísť úplne...

Minule sme vás informovali o odchode Suzuki Jimny z európskeho trhu. Ako inak, "vďačí" za to prísnym emisným normám. Aj keď v praxi nepatrí medzi užrané autá, kombinácia nízkej hmotnosti a papierovo vyššej spotreby je pre značku na poli európskych predajov nerentabilná. Nádej tu však je, Jimny môže v Európe zotrvať oficiálne ako úžitkové vozidlo kategórie N1 bez zadného radu sedadiel.

Prečítajte si tiež:

Suzuki Jimny môže v Európe onedlho skončiť. Je tu však nádej

Pre indický trh však Suzuki pripravuje 5-dverovú verziu Jimny. S dĺžkou karosérie viac ako 4 metre poskytne viac priestoru pre cestujúcich a väčší kufor. Schopnosti v teréne obmedzí len dlhší rázvor osí kolies, rámová konštrukcia ostane zachovaná. Hovorí sa dokonca o tom, že v rámci lepšej cenovej dostupnosti by 5-dverový variant mohli ponúkať s pohonom jednej nápravy, k dispozícii by bol samozrejme aj 4x4. To, ako bude nové 5-dv. Jimny vyzerať, ukazujú digitálne ilustrácie v článku.

Odporúčame:

Nové Suzuki A-Cross: Spolupráca Toyoty a Suzuki prináša ovocie!

Pod kapotou bude atmosférický benzínový motor K15B s objemom valcov 1.5 l, výkonom 78 kW (105 k) pri 6000 ot/min a krútiacim momentom 130 Nm pri 4000 ot/min. Silu na kolesá bude prenášať 5-stupňová manuálna alebo 4-stupňová automatická prevodovka.

Suzuki Jimny 5.dv

5-dverové Jimny budú vyrábať v Indii. Predávať ho budú aj v ďalších, v súčasnosti nešpecifikovaných krajinách. Hovorí sa napr. o Austrálii. Keďže u nás má šancu len úžitková verzia Jimny bez zadných sedadiel, na 5-dverový variant môžeme bohužiaľ rovno zabudnúť. Podľa Autocar India majú začať väčšie Jimny vyrábať koncom roka 2020. 

Zdroj a foto: Autocar India, Indianaautosblog

Videoarchív: