Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb suzuki a cross Thumb suzuki a cross 2020

Nové Suzuki A-Cross: Spolupráca Toyoty a Suzuki prináša ovocie!

Globálna aliancia značiek Toyota a Suzuki prinesie onedlho viditeľné ovocie aj na európskych trhoch. Suzuki "preberie" dva modely Toyoty, a to RAV4 a Corollu Touring Sports.

Už onedlho do ponuky Suzuki pribudne nové, najväčšie a hybridné SUV značky s veľmi pravdepodobným menom A-Cross. Má ísť o potomka spolupráce Toyoty a Suzuki. Novinka bude "prekapotovaným" modelom RAV4 a v SUV hierarchii značky sa zaradí nad Vitaru. Základné tvary ostanú, zvonku sa však A-Cross od RAV4 odlíši v detailoch, ktoré prislúchajú dizajnovému jazyku značky. Podobné zmeny majú nasledovať aj v interiéri.

Nové Suzuki A-Cross s technikou Toyoty RAV4

Technicky pôjde o "štandardný" model RAV4, postavený na platforme TNGA s full-hybridným pohonom. Podobne ako pri RAV4, konkurentmi bude Honda CR-V, Volkswagen Tiguan, Peugeot 3008 alebo Citroen C5 Aircross. Oficiálne sa má európske Suzuki A-Cross svetu ukázať koncom roka 2020. Na ilustračnom obrázku je render magazínu Wapcar o tom, ako by mohol A-Cross so vzhľadom RAV4 vyzerať. Ďalšiu ilustráciu prináša magazín AutonetMagz.com. Sériový model sa pravdepodobne zmení viac, Suzuki dodá prednej a zadnej časti A-Crossu vlastný štýl.

Zdá sa, že do partnerstva sa obe značky pustili vo veľkom a v tejto ťažkej dobe si pomôžu zdieľaním obľúbených modelov. V konečnom dôsledku z toho vyťaží zákazník a v ponuke značky Suzuki bude opäť raz väčšie SUV A-Cross, ktoré zastúpi niekdajšiu Grand Vitaru. Tým to však nekončí...

Odporúčame:

TEST Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet Hybrid: Univerzál telom i dušou

Ďalším európskym zástupcom Suzuki má byť nové kompaktné kombi, postavené na základoch hybridnej Toyoty Corolla Touring Sports. Pri novom kombi Suzuki využije rovnaký recept ako pri A-Crosse. Podľa prvých, nepotvrdených informácii pôjde o Suzuki Swace. Isté je nasadenie full-hybridného pohonu, v Corolle ho môžete mať v slabšej verzii s 1.8 l atmosférickým motorom alebo so silnejším dvojlitrom Dynamic Force.

Prvá jazda Toyota Corolla GR Sport:


Na oplátku Suzuki poskytne svoj obľúbený model Vitara Brezza, ktorý začne už tohto roku v Indii Toyota ponúkať ako nový Urban Cruiser. Suzuki Baleno sa zasa prezlieklo do novej Toyoty Glanza. Obe značky si spoluprácou sľubujú posilniť svoje pozície a vyťažiť z vlastného know-how čo najviac. Toyota využíva svoju expertízu na poli elektrifikácie, Suzuki je zasa špičkovým výrobcom malých, pomerne jednoduchých áut a adekvátnych spaľovacích motorov.

Zdroj: Autocar, Wapcar
Zdroj foto: Wapcar, SuzukiGarage

Videoarchív: