Vw limited 1140x190  1
Thumb 01 renault trucks investuje do vy skumu a vy voja Thumb 02 renault trucks investuje do vy skumu a vy voja

Renault Trucks investuje do výskumu a vývoja

Francúzsky výrobca truckov sídliaci v Lyone stavia nové ekologické centrum výskumu a vývoja v neďalekom Saint Priest. Rozlohou bude presahovať 11 300 m3, otvorenie je plánované na prvú polovicu roka 2021.

Tento významný projekt má podporiť zabehnuté výskumné centrum v Lyone, ktoré je druhé najväčšie v skupine Volvo. Ide o súčasť ambiciózneho 5-ročného plánu výstavby Renault Trucks a Volvo Group. 

Cieľom je vytvoriť synergie, podporiť inovácie a zabezpečiť úspech ďalších modelových radov Renault Trucks a spoločných produktov v rámci Volvo Group. Nové centrum výskumu a vývoja v Saint Priest zamestná viac než 1000 odborníkov (z celkového počtu vyše 1400 výskumných inžinierov, ktorí teraz pracujú lyonskom stredisko) a stane sa jedným z desiatich najväčších výskumných centier vo Francúzsku. Inžinieri a výskumní pracovníci budú pracovať spolu s oddelením nákupu, čím sa má uľahčiť interakcia medzi zamestnancami a urýchliť realizácia vývoja budúcich truckov.

Úplne nový prístup k organizácii pracovných miest v trojpodlažnej budove podporí medziodvetvovú spoluprácu medzi jednotlivými tímami, ktorá je podľa spoločnosti kľúčová pre úspech projektov a inovácií. Celá budova – od kancelárií až po kreatívne ateliéry – je navrhnutá na podporu inovácií a zdieľanie poznatkov.

Stavbu zrealizuje spoločnosť ARCHIGROUP s podporou experta na trvalú udržateľnosť ETAMINE, takže ekologické riešenia spotrebujú o 25 % menej energie ako stanovuje francúzska legislatíva. Nové centrum výskumu a vývoja je navrhnuté v súlade s najnovšími odporúčaniami v rámci normy vysokej kvality životného prostredia.

S cieľom optimalizovať investíciu 33 miliónov eur na tento projekt sa zohľadnil jeho celý životný cyklus vrátane nákladov na údržbu, energiu, spotrebný materiál a odpadové hospodárstvo. Stavať sa začne v lete 2019, dokončenie výstavby je naplánované na prvú polovicu roka 2021.