Cupra leon blizsie banner 970x250px 03

Porsche bude vyvíjať aj v Ostrave

Ostravské vývojové centrum spoločnosti Porsche Engineering bude po Prahe už druhé na území Česka. Prácu si v ňom nájdu hlavne softvéroví špecialisti.

Ďalší rozvoj elektromobility, možností nabíjania a autonómneho riadenia bude úlohou nového vývojového centra, ktoré Porsche Engineering zriadi v Ostrave. Firma plánuje v prvej vlne prijať 21 zamestnancov, do konca budúceho roka ich má byť až 50. Uplatnenie si nájdu predovšetkým softvéroví špecialisti.

Porsche Engineering je dcérskou spoločnosťou svetoznámeho výrobcu športových áut. Zaoberá sa komplexným vývojom dielov a technológií pre automobilový priemysel, od prvotných nákresov, cez 3D modelovanie, počítačové simulácie, reálne testy, až po prípravu sériovej výroby.

Porsche má už od roku 1996 konštruktérsku kanceláriu v Prahe, kde spolupracuje so strojníckou fakultou ČVUT. Ďalšie pobočky stoja v rumunskom Kluži, talianskom Nardó, čínskom Šanghaji a v nemeckých mestách Wolfsburg, Weissach, Bietigheim-Bissingen a Lipsko.

Prvá konštruktérska kancelária Porsche Engineering vznikla v roku 1931 vo Weissachu. Jej premiérovým patentom bolo zavesenie kolies vybavené torznou tyčou. Technici Porsche neskôr pomáhali s vývojom Lady Samara, vytvorili známy 1,5-litrový štvorvalec pre prvý SEAT Ibiza a pre Opel postavili prvú generáciu kompaktného MPV Zafira.

Medzi najnovšie projekty firmy patrí luxusná limuzína, určená ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi.