Thumb porsche panamera interior 2023 Thumb next gen porsche panamera interior Thumb next gen porsche panamera interior  2 Thumb next gen porsche panamera interior  1

Nové Porsche Panamera 2024 odhalilo interiér. Kombinuje luxus a displeje

Nová generácia športového GT sa svetu ukáže už 24. novembra 2023. Porsche na niekoľkých oficiálnych záberoch ukázalo vzhľad kabíny Panamery v jednom z vrcholných prevedení. Ako sa vám páči?

Porsche Panamera tretej generácie odhaľuje modernizovaný interiér, ktorý preberá dizajnové prvky Taycanu a tiež modernizovaného SUV Cayenne. Vsádza na málo klasických hardvérových ovládačov, no displejov je vnútri požehnane. Väčšina funkcií je prístupná cez obrazovky alebo dotykové tlačidlá na stredovej konzole.

Nová Panamera sa môže pochváliť 12,6-palcovým digitálnym prístrojovým panelom, opticky prepojeným so stredovým dotykovým displejom a ďalším displejom na palubnej doske na strane spolujazdca. Ten je v Cayenne dostupný za príplatok, nejde o štandard. Očakávame, že aj v Panamere bude mať spolujazdec vlastný displej v jednej z vyšších výbav. Stredová konzola pojala elektricky nastaviteľné výduchy klimatizácie vrátane samostatného modulu na jej ovládanie a tiež šikovne vyriešené odkladacie priestory. Aby sa uvoľnilo miesto na stredovej konzole Panamery, miniatúrny volič prevodovky sa teraz nachádza napravo od volantu na palubnej doske. Podobne ako v modernizovanom Cayenne.

Na prvých fotkách vyzerá kabína fantasticky aj z hľadiska použitých materiálov, kvality a orientácie na vodiča. Paradoxne, Panamera vie aj napriek športovo ladenému interiéru vykúzliť pohodlie a komfort pre štyroch dospelých cestujúcich a ide o luxusný diaľkový stroj pre hltanie kilometra za kilometrom. Novinka má vďaka dlhšiemu rázvoru osí kolies vykúzliť viac miesta pre kolená zadných pasažierov. Aj vzadu nájdeme ďalšiu dotykovú obrazovku, ktorá umožňuje cestujúcim na zadných sedadlách ovládať klimatizáciu, osvetlenie, výhrev a ventiláciu sedadiel a niektoré ďalšie minoritné funckie vozidla. 

Porsche po prvýkrát ponúkne aj interiér bez kože, ktorý kombinuje tkaninu Porsche Race-Tex so vzorom „Pepita“. Pre tradične zameraných zákazníkov nebudú chýbať ani kožené povrchové úpravy v jedno alebo aj dvojfarebnom prevedení s ďalšími možnosťami obloženia vrátane matného dreva a karbónu.