Peugeot 508 vynovili na spôsob menšej Tristoosmičky
Technici doriešili absenciu viacerých „povinných“ elektronických asistentov a pridali nové vznetové agregáty.
Francúzi zrýchľujú tempo uvádzania noviniek a ani s premiérou modernizovaného modelu 508 nebudú čakať na októbrový parížsky autosalón. Novinku ukážu koncom leta v Moskve a následne odštartuje sériová výroba, aby si zákazníci v septembri mohli prevziať prvé exempláre.
Očakavaný facelift sa dotkol predovšetkým dizajnu prednej časti a do výbavy doplnil niekoľko elektronických pomocníkov.
Predné partie dostali výraznejšiu masku chladiča a trochu väčšie otvory v nárazníku. Dizajnéri prakticky nevymysleli nič nové, iba zakomponovali aktuálny štylistický jazyk do aktuálnej vlajkovej lode značky. Akurát logo automobilky je teraz súčasťou masky, zatiaľ čo Peugeoty 108, 208 a 308 ho majú umiestnené na kapote motora.
Modifikované predné svetlomety môžu byť za príplatok zostavené výhradne z diód.
Z veka batožinového priestoru verzie sedan zmizla horizontálna chrómovaná lišta a koncové svetlomety majú trochu tmavšiu grafiku. Zadné časti kombi a crossoveru RXH sa zaobišli bez úprav.
Na prvých obrázkoch nevidno, že by sa kabína v rámci omladzovacej kúry dočkala nových odkladacích priestorov. Ich nedostatok je často vyčítanou slabinou Päťstoosmičky. Tlačová správa ale avizuje aspoň jedno malé zlepšenie – schránka pred radiacou pákou či voličom automatickej prevodovky má teraz väčší objem. Konštruktéri sa venovali najmä novým technológiám. Peugeot 508 má uprostred palubnej dosky sedempalcový dotykový displej. Na rozdiel od Tristoosmičky, sa však nezriekol ani klasických tlačidiel na stredovej konzole.
Veľká obrazovka okrem iného premieta výstup z novej parkovacej kamery. Auto po facelifte dokáže upozorniť šoféra na prítomnosť iného vozidla v takzvanom mŕtvom uhle. K dispozícii je aj adaptívny tempomat či funkcia automatického núdzového brzdenia. Prostredníctvom pripojenia na internet a aplikácie Peugeot Connect si šofér môže pozrieť napríklad aktuálne ceny pohonných hmôt.
Už niekoľko týždňov pred faceliftom sa pod kapotou modelu 508 objavil nový turbodiesel 2.0 BlueHDi (110 kW/150 k; 132 kW/180 k). Vznetový štvorvalec využíva selektívnu katalytickú redukciu na zníženie množstva oxidov dusíka vo výfukových plynoch. Vďaka tomu plní emisnú normu Euro6.
V rámci modernizácie debutuje aj menší „čistý“ diesel 1.6 BlueHDi (88 kW/120 k). Nahrádza motor 1.6 e-HDi (85 kW/115 k).
Prekvapenia v podobe benzínového trojvalca 1.2 e-THP sme sa nedočkali. Oporou ponuky zážihových agregátov tak ostáva štvorvalec 1.6 THP (121 kW/165 k), ktorý môže byť spriahnutý aj so šesťstupňovou meničovou automatickou prevodovkou.
Netradičná hybridná technika, vyhradená pre sedan a crossover, sa dočkala iba drobného doladenia. Vďaka nemu klesla priemerná hodnota emisií CO2 z 95 na 85 g/km. Doplňme, že poháňacie ústrojenstvo tvorí turbodiesel 2.0 HDi (120 kW/163 k), ktorý prostredníctvom šesťstupňovej robotizovanej prevodovky roztáča výhradne predné kolesá. Súčasťou zadnej nápravy je elektromotor (27 kW/37 k), napájaný z nikel-metal hydridových článkov. Vznikol tak pohon 4×4 bez mechanického prepojenia náprav.
Výrobca udáva kombinovanú spotrebu nafty 3,3 l/100 km.