Vw limited 1140x190  1
Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 7 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 1 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 3 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 2 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 4 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 5 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 6 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 9 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 10 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 8 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 11 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 14 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 12 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 15 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 13 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 17 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 18 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 16 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 19 Thumb novy opel mokka v predaji cena vybava motory cennik autozurnal.com 20 Thumb opel mokka e cennik Thumb opel mokka 2021 cennik Thumb opel mokka vybavy

Nový Opel Mokka 2021 v predaji: Poznáme ceny, výbavy a motorizácie

Nový Opel Mokka je v predaji. K dispozícii je so štyrmi motormi a v piatich výbavových stupňoch. Nechýba tiež čisto elektrická verzia Mokka-e. Poďme sa na nový malý crossover pozrieť detailnejšie. Cena začína na 15 490 eur.

Nový Opel Mokka môžeme považovať za štýlovejšiu alternatívu k praktickejšiemu Crosslandu. Mokka je malým mestským crossoverom segmentu B. To znamená, že konkurentom bude napr. Škoda Kamiq, KIA Stonic, Renault Captur alebo aj Peugeot 2008, Toyota Yaris Cross, SEAT Arona alebo Volkswagen T-Cross. Trieda viac než nabitá. Opel Mokka však prináša veľmi zaujímavý a štýlový vzhľad s dizajnovým jazykom, ktorý postupne preberú ďalšie nové modely nemeckej značky. Prichádza s nezameniteľných dizajnom s "retro" podpisom, odkazujúcim na legendárny model Manta. Pre novú Mokku dizajnéri doslova pretvorili mriežku chladiča modelu Manta s dvojitými modulmi svetlometov na čiernom povrchu, lemovanú tenkou chrómovou lištou. Špecifická maska Opel Vizor, organicky integruje mriežku chladiča, svetlomety a logo značky do jediného modulu.

Napriek mierne dlhšiemu rázvoru náprav (o 2 mm) je nová Mokka o 12,5 cm kratšia než jej predchádzajúca generácia a zároveň ponúka podobne veľký batožinový priestor – s objemom 350 litrov. Dĺžka karosérie len 4,15 metra má uľahčiť manévrovanie a parkovanie v mestských a prímestských zónach. Mokka stojí na základoch PSA a platforme CMP. Stojí na nej napr. koncernový brat Peugeot 2008. Vy už asi tušíte, že pod kapotou bude portfólio motorizácii koncernu PSA.

Motorizácie

Nový Opel Mokka kúpite s cenou od 15 490 eur. Základnou motorizáciou je turbobenzínový trojvalec 1.2 l s výkonom 74 kW (100 k). Párujú ho so 6-st. manuálnou prevodovkou. Tento motor je tiež k dispozícii v silnejšej verzii s 96 kW (130 k). Okrem manuálnej prevodovky (od 17 490 eur) s ním dostanete aj 8-st. meničový automat Aisin. Najlacnejšia Mokka s automatom stojí 19 190 eur. Pod kapotou nebude chýbať ani turbodiesele 1.5 CDTi s výkonom75 kW (102 k). S manuálnou 6-st. prevodovkou ho kúpite od 17 790 eur, predávajú ho však až od druhého výbavového stupňa Edition. S 8-st. automatom v ponuke nie je.

Opel Mokka kúpite aj ako elektromobil (Mokka-e) s výkonom 100 kW (136 k), 50 kWh batériou a dojazdom podľa WLTP na úrovni 318 - 324 km. Začína na cene 31 490 eur vo výbave Edition.

Výbavové stupne

Základným stupňom výbavy novej Mokky je jednoducho Mokka. Dostať ho len s motorom 1.2 Turbo 74 kW (100 k). Výbava obsahuje okrem povinných bezpečnostných a asistenčných prvkov napr. manuálnu klimatizáciu, 7-palcový displej infotainmentu, tempomat, 16-palcové oceľové disky, multifunkčný volant, ecoLED predné svetlá a LED zadné svetlá... Výbava Edition obsahuje naviac len 16-palcové zliatinové disky, no kúpite ju už aj so silnejšou verziou 1.2 Turbo 96 kW (130 k), automatom a taktiež s turbodieselom 1.5 CDTi 75 kW (102 k).

Nadstavbou je výbava Elegance. Tá už obsahuje 17-palcové zliatinové disky, parkovacie senzory s kamerou, automatickú klimatizáciu, automatické prepínanie svetiel, predné LED hmlovky, striebornú lištu nárazníka, dažďový senzor a ďalšie.

Športovo ladená výbava GS Line je alternatívou k Elegance. Pridáva čierne exteriérové detaily, čiernu strechu, červené lišty okolo okien, čierne 17-palcové zliatinové disky kolies, čierny strop v interiéri, kovové nášľapy pedálov, 3 nastaviteľné jazdné režimy alebo zatmavené bočné okná. 

Najvyššou výbavou je Ultimate. Takto vybavená Mokka má 18-palcové zliatinové disky kolies, podobné dizajnové prvky ako GS Line, vyhrievané predné sedadlá, matrixové LED svetlá, detekciu chodcov a cyklistov pred vozidlom, autonómne brzdenie s varovaním pred zrážkou, adaptívny tempomat, varovanie pred vybočením z pruhu, sledovanie slepého uhla, parkovací asistent so senzormi aj vpredu, 10-palcový infotainment systém s navigáciou, digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 12 palcov a bezkľúčové štartovanie a prístup do vozidla.

Ďalšia výbava je vo forme zvýhodnených paketov alebo aj samostatne. Do pozornosti dávame napr. matrixové LED svetlá za 750 eur pre Elegance a GS Line, kožené čalúnenie s masážnym sedadlom vodiča za 500 - 1200 (v závislosti od výbavy) alebo bezdrôtovú nabíjačku smartfónov za 150 eur. Opel poskytuje na novú Mokku záruku na 5 rokov/150 000 km.

Kompletný cenník vrátane príplatkovej výbavy a technických údajov nájdete tu:
 

Opel Mokka 2021 cenník
 

Elektromobil Opel Mokka-e 2021 cenník