Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 9 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 10 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 8 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 6 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 1 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 3 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 4 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 2 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 5 Thumb nov  lexus is 2021 autozurnal.com 7

Toto je nový Lexus IS 2021! "Unikol" tesne pred premiérou

Na nový Lexus IS 2020 sa mnohí skalní fanúšikovia značky tešili. Ešte pred oficiálnou premiérou to nakoniec stihol a ukázal sa v plnej kráse na "uniknutých" záberoch. Pre európskych fanúšikov má príchod prémiovej novinky strednej triedy trpkú príchuť.

Dynamický vzhľad a špičkové technológie nového IS-ka si v Európe pravdepodobne neužijeme. Zaujímavá alternatíva k prémiovej nemeckej trojici sa stane obeťou doby crossoverov a SUV. Lexus IS na starom kontinente nemal na poli predajov na ružiach ustlané a pre značku je jeho nasadenie na európskom trhu nerentabilné. Pre magazín AutoWeek to potvrdil holandský importér Lexusu. Veľká škoda...

Nový Lexus IS, zdá sa, nebude úplne nový

Na záberoch, ktoré kolujú internetom ešte pred oficiálnou zajtrajšou premiérou, vidíte nový Lexus IS zvonku aj zvnútra. Vonkajší dizajn je evolúciou dynamickej tváre Lexusu IS, predné svetlá sú teraz uhladenejšie. Zadná časť zaujme vekom kufra s integrovaným spojlerom alebo horizontálne prepojenými, prižmúrenými koncovými svetlami. Viac ako tisíc slov napovedia priložené fotografie v galérii.

Odporúčame:

Najmenej spoľahlivé a najspoľahlivejšie autá podľa britských STK

Už dávnejšie sa špekulovalo, že ďalší Lexus IS nebude úplne nový a značka použije platformu súčasnej generácie v spolupráci s prepracovaným vonkajším a vnútorným dizajnom. Podľa prvých záberov sa zdá, že to tak aj bude a pôjde o výrazný facelift súčasnej generácie. Niektoré zdroje tvrdia, že novinka má stáť na novej platforme TNGA-L, no zároveň sa šepká aj o "starých" základoch súčasného IS. Viac sa dozvieme už zajtra po oficiálnej premiére, keďže na technické detaily boli zástupcovia značky zatiaľ skúpi.