Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb nova mazda cx5 autozurnal.com  1 Thumb 2022 mazda cx 50 suv may replace cx 5 with rwd platform straight six engines 1

Nová Mazda CX-5 má byť zadokolkou so šesťvalcovými motormi!

Už minule sme vás informovali o tom, že nová generácia Mazdy 6 má zmeniť identitu. Podobným, prémiovým charakterom má podľa webu CocheSpias disponovať aj nová Mazda CX-5. Čo to so sebou prinesie? Šesťvalcové motory a kompletne novú platformu!

Prečítajte si tiež:

TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X AWD: Nežná revolúcia

Mazda v poslednom čase poškuľuje priamo po prémiovej triede. Kvalitou interiéru a špičkovým dizajnom je jedným krokom v "prémii", nové modely majú podľa najnovších informácii priniesť technické zmeny, hodné revolúcie. Mazda 6 má byť zadokolkou s motorom uloženým vpredu pozdĺžne, zároveň počítame s nasadením šesťvalcových motorov. Po najnovších, uniknutých ale zároveň nepotvrdených informáciách, má podobnou zmenou identity prejsť aj obľúbená Mazda CX-5.

Nová Mazda CX-5 zmení identitu, a pravdepodobne aj meno

CocheSpias, ktorý pravidelne prichádza s tajnými, uniknutými informáciami a fotkami nových modelov, zverejnil zoznam motorizácii pre novú generáciu SUV. V prvom rade má dôjsť k prechodu na väčšiu platformu s pohonom zadných kolies a motorom vpredu pozdĺžne.  K dispozícii má byť aj pohon 4x4. Špekulácie naznačujú totožný technický základ s budúcou Mazdou 6. Španielsky CocheSpias zároveň označuje novú Mazdu CX-5 ako CX-50, mohlo by dôjsť k oficiálnemu premenovaniu modelu. Športovejší charakter a dizajn by zároveň väčšmi korešpondoval s menšou Mazdou CX-30.

Odporúčame:

Nová Mazda 6 má byť radikálne iná. V hre je šesťvalec a zadný náhon

Najzaujímavejší pohľad ponúka zoznam motorov. Okrem benzínových SkyActiv G 2.5 a 2.5 T a naftového SkyActiv-D 2.2 je pravdepodobné nasadenie nových radových šesťvalcov! Ide o prepĺňaný benzínový SkyActiv-X 3.0 s revolučnou kombináciou vznetového a zážihového princípu zapaľovania zmesi a turbodieselový SkyActiv-D 3.3. Oba šesťvalce majú ponúknuť výkon 210 kW (285 k). Zaujímavý je údaj o krútiacom momente. Zatiaľ čo benzínový mild-hybridný SkyActiv-X 3.0 poskytne 385 Nm, naftový SkyActiv-D plných 600 Nm.

Prémiový charakter, prémioví konkurenti

Zdá sa, že Mazda do budúcna stavila viac na prémiový charakter, čo naznačujú aj zvesti o zmene platformy dvoch kľúčových modelov. Znamená to, že bude väčšmi plávať vo vodách konkurencie ako napr. BMW, Mercedes-Benz alebo aj Lexus. A to bude pre hirošimskú automobilku veľkým orieškom a výzvou. Či je to správny krok, uvidíme časom v praxi. Spolu s atraktívnym dizajnom však bude mať zbrane silné. Ak sú zvesti o novej Mazde 6 a CX-5 pravdivé (pravdepodobne sú), Mazde držíme prsty. Prechod z jednoduchšej platformy na "poctivejšiu" a drahšiu sa v dnešnej dobe všadeprítomného šetrenia len tak často nevidí.  

Zdroj: CocheSpias, Autoevolution