Vw tiguan 11 2021 1140x190
Thumb 2023 honda cr v unofficial rendering Thumb content honda cr v 2022 autozurnal.com 1 Thumb content honda cr v 2022 autozurnal.com 2 Thumb 2023 honda cr v unofficial rendering  1 Thumb content honda cr v 2022 autozurnal.com 3 Thumb content honda cr v 2022 autozurnal.com 4 Continental winter contact 10 2021 1024x597 Thumb content fb r Thumb content 340061 hr v s e hev technology delivers optimal blend of efficiency and

Nová Honda CR-V 2022 by mohla vyzerať takto. Toto o nej zatiaľ vieme

Po novej Honde HR-V príde v ďalšej, už šiestej generácii aj väčšia Honda CR-V. Maskované prototypy už jazdia. Práve na základe tvarov a proporcií karosérie prototypov vykreslil známy grafik webu Kolesa.ru možnú podobu CR-V bez masky. V článku pridávame aj reálne zábery maskovaných prototypov a doterajšie info o novom, stredne veľkom japonskom SUV.

Nová Honda CR-V 2022 bude opäť o čosi väčšia a priestrannejšia. Mohutnejšia karoséria však bude stáť na relatívne kompaktných základoch. Všimnite si masívne previsy (na maskovaných prototypoch) robustnej karosérie s kratším rázvorom osí kolies. Platformu si nové CR-V požičia z 11. generácie Civicu.

Odporúčame:

JapGarage: „Japonské autá majú hlavu a pätu a ich technika je ešte aj pekná“ (VIDEOŠPECIÁL)

Maskované prototypy prezrádzajú príbuznosť s nedávno predstavenou Hondou HR-V, ktorá nasadila oproti predchodkyni úplne odlišný dizajnový jazyk. Nové Hondy sú a budú viac uhladené, menej kontroverzné a pre niekoho možno "obyčajnejšie". CR-V preberie prvky najnovšieho dizajnového jazyka Hondy, ktorý ukázal Civic 11. generácie a tiež nové HR-V. Podľa záberov maskovaných prototypov sa budú s menšou sestrou na seba výraznejšie podobať, najmä spredu.

Už zo záberov maskovaných prototypov vidieť, že predná časť nového CR-V (hore) a HR-V (dole) bude veľmi podobná, zdieľajúca uhladenejší a elegantnejší najnovší dizajnový jazyk značky. 

Obe charakterizuje tiež plochá a dlhá kapota. Väčšie vonkajšie rozmery CR-V sa priaznivo podpíšu pod ešte štedrejší vnútorný priestor, polepšiť si majú aj pasažieri sediaci v treťom rade sedadiel (v 7-miestnom prevedení kabíny). Zväčšený zadný previs môže zabezpečiť väčší objem kufra ako terajších 497 litrov.

Prečítajte si tiež:

Honda odhaľuje detaily hybridného srdca nového HR-V

Zaujímavým prvkom je plochá a dlhá kapota, pod ktorou bude tĺcť výlučne hybridné benzínové srdce, minimálne na európskom trhu. Očakávaný je modernizovaný súčasný hybridný pohon so základom v atmosférickom benzínovom dvojlitri, skombinovaným so silným elektromotorom, ktorý v majorite situácii poháňa predné kolesá sám. Spaľovací motor funguje vo forme generátora, no pri vyšších rýchlostiach a nízkych nárokoch na výkon vie priamo poháňať kolesá cez jeden stály prevod. Ak však výrazne zošliapnete pedál plynu, opraty preberá silný elektromotor, spaľovák vyskočí do otáčok a skrz generátor vyrába elektrinu.

Prečítajte si tiež:

TEST Honda CR-V Sport Line 2.0 i-MMD: Stačí tak málo

Práve s riadením otáčok by mala súvisieť modernizácia hybridu po vzore menšieho systému 1.5 e:HEV z Jazzu. Inteligentným riadením otáčok pohon simuluje radenie a pôsobí akusticky príjemnejšie a prirodzenejšie, keďže skokovou zmenou otáčok simuluje radenie klasickej viacstupňovej prevodovky. Väčší hybridný pohon 2.0 e:HEV v CR-V zatiaľ pošle motor do otáčok a nastupuje známy vysávačový efekt. Prevodovka však v hybridných pohonoch Hondy chýba, elektromotor aj spaľovací motor sa do hry zapájajú cez stály prevod. 

Infotainment s 9-palcovým dotykovým displejom bude veľkým krokom vpred. Samostatný panel klimatizácie chýbať nebude (na fotke riešenie z nového Jazzu, ktoré má prevziať aj CR-V).

V interiéri by mala nová Honda CR-V prevziať architektúru palubnej dosky, ktorú načrtla Honda HR-V. Minimalisticky poňatý dizajn, no kvalitné materiály a spracovanie povýšia kabínu na vyššiu úroveň. Určite sa dočkáme nového infotainment systému s 9-palcovým dotykovým displejom, ktorý Honda predstavila v novom Jazze a dostane ho tiež Civic a HR-V. Má rýchle reakcie, široké možnosti nastavenia a funkcie a taktiež vysokú mieru konektivity. Pod displejom,  v stredovej konzole bude samostatný panel klimatizácie s troma otočnými ovládačmi.

Zdroj ilustrácií: Kolesa