Vw limited 1140x190  1
Thumb smart korzo Thumb smart a2 Thumb smart a Thumb smart a1 Thumb smart a5 Thumb smart a7 Thumb smart a6 Thumb smart a4 Thumb smart a8 Thumb smart a9 Thumb smart b2 Thumb smart b1 Thumb smart a11 Thumb smart b3 Thumb smart paleta Thumb smart korzo Thumb smart papamobil Thumb smart times sma Thumb smart times 16 in hamburg 1459068512 Thumb smart pla z ove  volejbalistky zlate zria  1

Na stretnutí smartistov bolo vyše 1.600 mikroáut

Najväčšie stretnutie fanúšikov značky smart sa uplynulý víkend po prvý raz uskutočnilo v Nemecku. 

Druhé najväčšie mesto krajiny a 7. najväčšie mesto Európskej únie pre množstvo mostov a kanálov označované za Benátky severu s viac ako 1,8 miliónmi obyvateľov sa stalo Mekkou fanúšikov značky a mikroáut smart. V prístave sa stretla celosvetová komunita smart na tohtoročnom zraze smart times.

V 16-ročnej histórii festivalu naň prišiel doteraz najväčší počet účastníkov. Organizátori narátali 3.167 fanúšikov kultovej značky a 1.635 čiastočne individualizovaných mikroáut! Boli medzi nimi aj zlaté olympijské medailistky v plážovom volejbale z Ria Nemky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová v zlatom smarte fortwo cabrio.

"Smart times je kult, najväčšie stretnutie smartistov na svete, na ktoré sme pozvali fanúšikov smart z Európy, Ázie i Ameriky!“ povedala riaditeľka smart, Dr. Annette Winkler. „Nevedela som sa dočkať, ako budú hostia a stovky smartov, z ktorých mnohé sú individuálne upravené alebo prestavané, prechádzať počas smart times parády cez prekrásny Hamburg!“

Účastníkov čakal v Hamburgu pestrý program športových súťaží, napínavých výletov, fascinujúcich šou a živých koncertov aj zaujímavé rozhovory s dizajnérmi, tunermi a expertmi. Pozornosť vzbudzovalo 2.053 rôznorodo prestavaných autíčiek, medzi ktorými nechýbal ani „Papa-Mobil“, policajné, hasičské, terénne, pretekárske a kadejaké iné verzie. Podujatie vyvrcholilo tradičným záverečným korzom účastníkov mikroautíčkach ulicami Hanzového mesta. 

Smartisti sa už teraz tešia na ďalšie svetové stretnutie Smart Times 2017, ktoré sa uskutoční o rok v španielskom meste Salou.

V zlatom smarte fortwo cabrio prišli zlaté olympijské medailistky v plážovom volejbale Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová.