Vw polo 08 2020 1140x86
Thumb kia stinger 2021 autozurnal.com 1 Thumb kia stinger 2021 autozurnal.com 3 Thumb kia stinger 2021 autozurnal.com 2 Thumb kia stinger 2021 autozurnal.com 4 Thumb kia stinger 2021 autozurnal.com 5 Thumb kia stinger gts 2019 08 nestandard1 Continental 09 2020 1024x597 Thumb kia stinger gts 2019 06 nestandard1 Thumb kia stinger 2021 autozurnal.com 1

Kia Stinger prešla faceliftom. To hlavné sa má udiať pod kapotou

Zaujímavé štvordverové GT, Kia Stinger prešla decentným faceliftom. Vzhľadové zmeny sú len kozmetického rázu, no to hlavné sa má udiať pod kapotou.

Kia oficiálne uviedla facelift Stingera niekoľkými prvými zábermi v kórejskej špecifikácii. Viac fotografií a detailov bude nasledovať neskôr. Slovenský predaj v európskej špecifikácii sa začína v 4. kvartáli 2020.

 Hore faceliftovaný model, dole súčasný Stinger.

Štvordverové GT by podľa doterajších informácii malo dostať najnovšie agregáty, o ktorých sme dávnejšie písali v samostatnom článku. Motorizácie oficiálne potvrdené nemáme, Kia už onedlho zverejní detaily a európske špecifikácie. 

Prečítajte si: 

Hyundai a KIA ohlásili nové šesťvalce a 8-stupňovú DCT prevodovku

Vrchol ponuky, špičkový turbobenzínový motor V6 3,3 T-GDi Lambda II má nahradiť nový V6 G3,5-TGDi motor Smartstream. Výkon sa zvýši o 7 kW (10 k), krútiaci moment stúpne o 20 Nm a spotreba paliva klesne o 6 %. Motor Smartstream V6 twinturbo G3.5 T-GDi má maximálny výkon na úrovni 280 kW (380 k) a a krútiaci moment 530 Nm. Smartstream G3.5 T-GDi kombinuje priame a nepriame vstrekovanie paliva a využíva tak výhody oboch riešení. Z dlhodobého hľadiska poteší, že sacie ventily pri nepriamom vstrekovaní do sacieho potrubia obmýva benzín a tým ich čistí od nánosov karbónu. Okrem toho do ponuky pribudne turbobenzínový štvorvalcový motor 2,5 T-GDi s výkonom 228 kW (310 k) a krútiacim momentom 430 Nm a turbodiesel 2,2 CRDi, oba spárované s novou 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT s mokrými spojkami.

Náš test Stingera s vrcholnou motorizáciou:


Hovorí sa aj o novom výfukovom systéme s aktívnymi klapkami pre ešte lepší "audio" zážitok, najmä v spolupráci s plnotučným šesťvalcom G3,5 T-GDi.

Zmeny exteriéru sú len decentné, poteší viac možností prispôsobenia. To, čo funguje a čo je stále atraktívne netreba priveľmi meniť. Vnútri pribudla vyššia pocitová kvalita interiéru, lepšie materiály a najnovší firemný infotainment systém. 

Odporúčame:

Novinky pre Kiu Ceed: Mild-hybrid a inovatívna manuálna prevodovka

Predná maska typická pre značku Kia, tzv. „tigrí nos“, spája nové multifunkčné LED predné svetlá s novým dizajnom a dennými LED svetlami. Keď sú svetlá vypnuté vyzerajú tmavšie a elegantnejšie a vďaka ostrým hranám jemne nakloneným smerom k prednej časti vozidla mu dodávajú modernejší svetelný podpis.

Kombinácia zadných svetiel predstavuje nový charakteristický svetelný podpis, ktorý celkovo Stinger rozširuje a imituje tvar rafinovaného spojlera integrovaného do dverí kufra. Smerovky tvorí skupina 10 samostatných LED jednotiek usporiadaných do mriežky tak, aby napodobňovali vzhľad šachovnicovej vlajky, ktorá sa používa v motoristickom športe na signalizáciu konca závodu.

Poriadne "kanóny"

Pri pohľade zozadu zaujmú väčšie koncovky výfuku, ktoré su teraz poriadnymi kanónmi. Kupujúci výkonnejších modelov Stinger majú teraz možnosť vybrať si väčšie, široké, svetlé, strieborné tlmiče výfuku s účelovým zadným difúzorom. Ďalším vylepšení sú dva nové 18-palcové a 19-palcové disky kolies.  

Vrcholné verzie dostanú väčšie koncovky výfukov.

Viac individualizácie vďaka exteriérovým balíčkom

Prvýkrát sa uvádzajú aj dva nové exteriérové balíčky. V prípade vysokovýkonných variantov Kia na mnohých trhoch po celom svete prináša nový balíček „DarkPackage“ s lesklým čiernym okrajom zadného difúzora a širokými čiernymi špičkami tlmiča. Symbol Stinger na zadných dverách je tiež vyhotovený v čiernej farbe. Nový balíček „Black Package“ sa ponúka iba pre Severnú Ameriku. Balíček „Black Package“ zahŕňa nové 19-palcové matné čierne ľahké kolesá, nové zadné krídlo pre dvere kufra a stmavené spätné zrkadlá a blatníkovú lištu.

Prémiovejší interiér

Architektúra kabíny sa nemenila, pribudli nové materiály a infotainment systém. Spodná časť volantu má novú kovovú úpravu a ladí tak s chrómovým rámom, ktorý po novom obklopuje 7-palcový plne digitálny prístrojový panel. 

V závislosti od špecifikácie sú palubná doska a dvere vybavené novým kontrastným lemovaním, zatiaľ čo stredový panel je dostupný v hliníkovej úprave alebo úprave v štýle karbónového vlákna. Na vrchu palubnej dosky je vylepšená 10,25-palcová dotyková obrazovka informačno-zábavného systému a navigácie zvýraznená novou lesklou čiernou úpravou v prednej časti palubnej dosky. V kabíone tiež nechýba prepracované ambientné osvetlenie, na výber je až 64 farieb.

Pokiaľ ide o globálne trhy Kia, medzi nové možnosti patrí úprava z kože Nappa vo farbe Saturn Black, červenej alebo béžovej, no k dispozícii ostávajú aj už existujúce možnosti koženej a syntetickej koženej úpravy. Nová úprava Saturn Black predstavuje čierne semišové sedadlá s kontrastným červeným prešívaním v „reťazovom“ vzore.