Vw limited 1140x190  1
Thumb smart a Thumb 18c0835 025 Thumb 18c0835 009 Thumb paris smart Thumb paris smart1 Thumb smart b Thumb smart c Thumb smart d Thumb smart e Thumb smart f Thumb smart g Thumb smart h Thumb smart i Thumb smart j Thumb 18c0835 027

Jubilejný smart forease je symbol mestskej elektromobility

Smart oslávil 20. narodeniny na autosalóne v Paríži koncepčným vozidlom, ktoré sviežim spôsobom interpretuje a stelesňuje pôžitok z jazdy v meste.

Elektrický, otvorený, dvojsedadlový koncept smart forease pre mestskú mobilitu je vyhotovený v minimalistickom štýle (redukovanom na to podstatné). Nadväzuje na úspešné štúdie smartov: prvá crossblade (2001) sa pre veľký ohlas dostala do malosériovej výroby a druhá forspeed (2011) predznamenala nástup mestskej elektromobility.

Koncept smart forease vychádza priamo zo sériového kabrioletu smart EQ fortwo a je tak plne funkčný a jazdiaci. Prináša otvorený interiér bez strechy so skráteným čelným sklom a dvomi okrúhlymi displejmi namiesto stredových ventilačných dýz v prístrojovej doske. Na žiarivú metalickú bielu farbu a bezpečnostnú bunku tridion v matnej striebornej farbe konceptu nadväzuje interiér s doplnkami v kontrastnej zelenej farbe „stream green“.

„Sviežo nekomplikovaným spôsobom sprostredkúva smart forease pôžitok z jazdy v meste a je symbolom mestskej elektrickej mobility bez kompromisov. Pretože smart v prípade pochybností vždy volí ten dôsledný prístup. Na konci je udržateľný pocit slobody počas jazdy,“ vysvetľuje Katrin Adt, od októbra nová šéfka značky smart.

Šudia smart forease dostala aj dva bezpečnostné oblúky za sedadlami, elegantné kľučky plynulo zapustené do dverí a reproduktory poskytujúce dokonalý zvuk viditeľne integrované do zadnej steny kokpitu.