Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 1 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 2 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 4 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 3 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 5 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 6 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 7 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 8 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 9 Thumb tmt news toyota c hr by karl lagerfeld 10

Jedinečná Toyota C-HR à la Karl Lagerfeld

Toyota vzdáva hold slávnemu módnemu návrhárovi limitovanou edíciou kompaktného crossovera C-HR, ktorá spája odvážny dizajn so svetom módy. 

Karl Lagerfeld bol umeleckým riaditeľom módneho domu Chanel od 80-tych rokov minulého storočia. Nemecký návrhár a fotograf si vypracoval jedinečný, ľahko rozpoznateľný štýl založený na kombinácii čiernej a bielej farby. Charakteristické boli pre neho biele košele s vysokým golierom a dlhé biele vlasy zopnuté do vrkoča.

Prečítajte si tiež:

VIDEOTEST Toyota Corolla GR Sport: Nielen opticky "rýchlejšia" Corolla

Toyota sa rozhodla uctiť si spomienku na spolutvorcu legendy značky Chanel a v spolupráci so značkou Karl Lagerfeld a jej prezidentom Pierom Paolom Righim vytvorila auto, ktoré stelesňuje Lagerfeldov charakteristický štýl. Čierna karoséria kontrastuje s perleťovo bielou strechou a bočnými zrkadlami. Vozidlo zdobia aj ďalšie biele akcenty – predný a zadný spojler, prahové lišty, predné stĺpiky a biele nálepky pozdĺž dolného okraja bočných okien, ktoré prechádzajú od bočných zrkadiel až po zadné stĺpiky. Na nich sa na bielom podklade vyníma umelcovo čierne logo. Také isté sa nachádza aj na iných miestach karosérie a interiéru. Efekt vozidla zvýrazňujú 17-palcové čierne hliníkové disky kolies.

Dizajn kabíny je tiež čiernobiely. Dvojfarebné kožené sedadlá vytvárajú jednoliaty celok s čiernobielou palubnou doskou, ktorej dolná časť je vyrobená z lesklého bieleho plastu.

Odporúčame:

Toyota Highlander prichádza aj do Európy! Toto nám nové SUV ponúkne

Štandardná výbava limitovanej edície zahŕňa diódové zadné svetlá, inteligentný kľúč, tlačidlo štart/stop, dvojzónovú klimatizáciu, 4.2-palcovú farebnú obrazovku medzi prístrojmi, 7-palcový dotykový displej na centrálnej konzole a bezpečnostný balík Toyota Safety Sense.

Auto spočívajúce na podlahovej plošine TNGA, na ktorej stojí aj model Prius predávajú výlučne  v Thajsku. Vzniklo na báze Toyoty C-HR Hybrid v najvyššej výbave. Hybridná poháňacia sústava so zážihovým štvorvalcovým motorom 1.8 VVTi, elektromotorom a elektricky riadenou automatickou prevodovkou s plynule sa meniacim prevodovým pomerom e-CVT dáva výkon 90 kW/122 k. Z edície Karl Lagerfeld vyrobili limitovanú sériu 200 áut. Každý z majiteľov dostane k vozidlu aj originálne doplnky Karl Lagerfeld v celkovej hodnote asi 1.400 €, vrátane kufra, kabelky, čiapky a prívesku na kľúče.