Thumb novy hyundai santa fe 2021 autozurnal.com 1 Thumb novy hyundai santa fe 2021 autozurnal.com 3 Thumb novy hyundai santa fe 2021 autozurnal.com 2

Hyundai láka na nové Santa Fe. Nie, nepôjde "len" o facelift

Nie je zvykom, aby už po troch rokoch od uvedenia modelu na trh prišla úplne nová generácia. Zdá sa, že nový Hyundai Santa Fe bude výnimkou. 

Modernizácia najväčšieho európskeho SUV značky totiž prinesie úplne novú platformu vozidiel Hyundai tretej generácie, o klasickom facelifte tak nemôže byť reč. Životný cyklus jednej generácia trvá v priemere 8 rokov, nová platforma však znamená aj novú generáciu modelu. 

Nové poňatie prednej časti Santa Fe v porovnaní so súčasnou generáciou.

Popri iných vylepšeniach predstaví Hyundai aj novú elektrifikovanú zostavu agregátov. Po prvý raz bude Santa Fe k dispozícii s hybridným a plug-in hybridným pohonom, teda podobne ako sesterská Kia Sorento. Nový Hyundai Santa Fe má do showroomov značky doraziť v poslednom štvrťroku 2020. Viac informácii o novinke zverejnia v nasledujúcich týždňoch. Predpokladáme, že oficiálne predstavenie prebehne v lete r. 2020. 

Odporúčame:

Modernizovaný Hyundai i30 s novými motormi mieri do výroby

Pri príležitosti zverejnenia prvých informácii Hyundai poskytol záber na prednú časť novinky. Odhaľuje niekoľko nových konštrukčných prvkov, vrátane kombinovanej prednej mriežky a denných svetiel (DRL) ako súčasti novej integrovanej architektúry. Ešte širšia mriežka dodá novému Santa Fe veľmi dynamický podtón. Nové DRL denné svetlá v tvare T dotvárajú drsný, až agresívny charakter prednej časti vozidla, vďaka čomu je nové Santa Fe ľahko rozoznateľné aj z diaľky. Predpokladáme, že dizajn ako celok bude evolúciou súčasnej generácie. Najväčšie zmeny sa udejú pod kabátom SUV.