Vw limited 1140x190  1
Thumb dve desa ro ia na  eskom trhu 1 Thumb dve desa ro ia na  eskom trhu 2 copy Thumb dve desa ro ia na  eskom trhu 3 Thumb dve desa ro ia na  eskom trhu 4

Dve desaťročia na českom trhu

Renault Trucks slávi dvadsiate výročie pôsobenia na českom trhu. Pri tejto príležitosti importér usporiadal pre svojich zákazníkov a obchodných partnerov slávnostný narodeninový večer. Od založenia filiálky v decembri 1996 a oficiálneho otvorenia pobočky v januári 1997 pod hlavičkou Renault Trucks ČR, prešla značka dlhú cestu. 

Vo štvrtok 24. novembra sa 350 pozvaných hostí stretlo vo výstavnej hale PVA EXPO Praha, kde Renault Trucks pripravil veľkolepé stretnutie s bohatým, originálne koncipovaným programom, ktorým sa prelínali štyri témy: robustnosť, inovácia, pohodlie a dizajn. V centre svetiel reflektorov boli zástupcovia modelových radov T, K a D, ale i ľahké úžitkové vozidlá Master a Maxity. Na hostí čakali aj prekvapenia, medzi nimi najväčšie – aj doslova –  bolo nákladné vozidlo Berliet Centaure TR 350, ktoré českému zastúpeniu Renault Trucks špeciálne na túto akciu zapožičala zo svojej zbierky nadácia Fondation Berliet sídliaca neďaleko Lyonu.

Oslavu výročia si nenechali ujsť ani najvyšší predstavitelia Renault Trucks SAS, a tak všetkých prítomných na úvod večera privítal prezident Renault Trucks pán Bruno Blin (na snímke uprostred). Hostí pozdravil aj Robert Grozdanovski, generálny riaditeľ Volvo Group Czech Republic a Štefan Krajči, obchodný riaditeľ Renault Trucks ČR, ktorý povedal: „Renault Trucks prešiel v Čechách v uplynulých rokoch naozaj významnou premenou. Nie vždy boli zmeny a novinky, ktoré so sebou prinášala, jednoduché a pozitívne vnímané. Ale s odstupom času si myslím, že naši obchodní partneri a zákazníci sa o správnosti týchto krokov sami presvedčili. Značka Renault Trucks má na českom trhu svoje pevné miesto a treba s ňou počítať. Cesta k úspechu nie je ľahká a neraz je tŕnistá. O to viac nás teší, že si naše nové produkty získali súčasných aj celý rad nových zákazníkov, ktorým neponúkame iba samotné vozidlá, ale globálne dopravné riešenia. Renault Trucks chce byť i naďalej ich dôveryhodným partnerom v podnikaní a drží sa jednej z našich tradičných hodnôt: byť nablízku našim zákazníkom.“

Pri príležitosti jubilea pripravila značka limitovanú edíciu Renault Trucks T 520 HSC s nákupným bonusom v podobe exkluzívnej cesty po južnom Francúzsku.