Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb content dacia jogger front image Thumb content dacia jogger ceny 2 Thumb content dacia jogger ceny 3 Thumb content dacia jogger ceny 1 Thumb content dacia jogger ceny 4 Thumb content dacia jogger ceny 5 Proceed 09 2021 1024x597 Thumb content dacia jogger ceny 6 Thumb content dacia jogger ceny 7 Thumb content dacia jogger ceny 8 Thumb content dacia jogger ceny 9 Thumb content dacia jogger ceny 10 Thumb content dacia jogger ceny 12 Proceed 09 2021 1024x597 Thumb content dacia jogger ceny 14 Thumb dacia jogger cennik Thumb dacia jogger

Dacia Jogger odhaľuje ceny na slovenskom trhu! Najlacnejšia je LPG motorizácia

Cena Dacie Jogger začína od 13 550 eur. K dispozícii je 5-aj 7-miestna verzia, tri výbavové stupne a benzínová a LPG motorizácia.

Daciu Jogger je možné objednať od 2. decembra 2021, pričom prvé vozidlá dorazia do dílerstiev na prelome marca/apríla 2022. Nový Jogger je verný hodnotám značky Dacia. Je najdostupnejším rodinným automobilom v segmente C. Prichádza v troch úrovniach výbavy: Essential, Comfort a Extreme, s benzínovým motorom 1.0 TCe 110. Jogger je k dispozícii aj s dvojpalivovým benzínovo-LPG motorom od, ktorý poskytuje dojazd až 1 000 km. Štandardom pre oba motory je 6-st. manuálna prevodovka. Automat v ponuke nie je. Príplatok za 7-miestnu verziu je 700 eur.

Kompletný cenník nájdete tu: Dacia JOGGER 2021 Cenník

Vybrané prvky výbavy:

Čo nový Jogger ponúka?

Dacia tvrdí, že po novom Sandere/Logane, faceliftovanom Dustri a elektrickom Springu ide o štvrtý pilier - kľúčový model značky nadchádzajúcich rokov. Do roku 2025 predstavia ešte dva nové modely, jedným z nich bude väčšie SUV Bigster.

Video zo statickej prezentácie:


Optikou dizajnu sa prekvapenie nekoná. Ide o predĺžené kombi so základnými črtami Sandera/Loganu a crossoverovým nádychom. Ide o nástupcu rodinne založených a praktických Dacii Logan MCV a Lodgy. Vzhľadovo pripomína mix predĺženého kombi a klasickej karosérie MPV. Za príplatok ponúkne Dacia Jogger aj 7-miestne prevedenie interiéru. Na prvých oficiálnych fotkách vidíte vrcholnú výbavu Extreme s oplastovaním v štýle Stepway. 

Jogger je dlhý 4547 mm, 1784 mm široký a 1632 mm vysoký. Rázvor má veľmi štedrú hodnotu 2897 mm. 5-miestne prevedenie ponúkne 708 litrový kufor, 7-miestna kabína potom 565 litrov (pri sklopení posledného radu sedadiel). Za tretím radom sedadiel zostane 160 litrov pre batožinu. Ak chcete previesť čo najviac, po sklopení dvoch zadných radov sedadiel vznikne "jaskyňa" s objemom 1819 litrov. Paráda.

Jogger stojí na platforme CMF-B "Low Spec", na ktorej postavili napr. Logan a Sandero. V budúcnosti ju využijú aj ďalšie modely Dacia a napr. aj technicky spriaznené modely značky LADA. Platforma vychádza z plnotučnej CMF-B (Clio, Captur atď.), ale používa menej vysokopevnostnej ocele a ďalšie zmeny. Zaujímavý je údaj o svetlej výške, ktorá má štedrých 200 mm. To je viac, ako u mnohých SUV, nehovoriac o crossoveroch. Nechýbajú ani modulárne, praktické strešné lyžiny alebo disky kolies Flexwheel, ktorých puklice pripomínajú klasické, zliatinové disky. Joggeru to svedčí aj po stránke vzhľadu, vo výraznej farebnej kombinácii vyzerá jednoducho dobre a robustne. Štandardom budú tiež predné LED svetlá s grafikou v tvare písmena "Y".

Interiér a tvary palubnej dosky vychádzajú z nového Sandera/Loganu. Praktickú stránku vylepšuje množstvo odkladacích priestorov. Dacia sľubuje veľa miesta v druhom rade sedadiel, ale ani pasažieri v treťom rade by si vďaka predĺženému rázvoru nemali sťažovať. Podľa značky nepôjde len o "núdzové" sedenie, ale zmestia sa tam aj dospelí ľudia.

Chýbať nebude vrcholný  infotainment systém s navigáciou a s 8-palcovou obrazovkou Media Nav, ktorý podporuje zrkadlenie smartfónu cez Apple CarPlay a Android Auto. O jeden stupienok nižšie je Media Display  s 8-palcovou obrazovkou bez navigácie, no a "základný" infotainment Media Control Dacia vymyslela veľmi účelovo. Ovládať ho budete prostredníctvom vášho smartfónu cez aplikáciu (pripojeného cez Bluetooth alebo kábel), umiestneného v špeciálnom držiaku. Systém sa dá ovládať aj cez modul pod volantom.

Motory

Jogger bude celkovo na výber s troma motormi, všetky budú poháňať výlučne predné kolesá. Pohon 4x4 k dispozícii nebude, a ani väčšie a výkonnejšie srdce 1.3 TCe z Dusteru. Paleta motorov nezahŕňa ani turbodiesel 1.5 Blue dCi.

Základom je trojvalcový turbobenzínový motor 1.0 TCe v dvoch prevedeniach. Čisto benzínová verzia ponúkne 81 kW (110 k) a 200 Nm. Pozor, nejde o nepriamovstrekový motor TCe z Loganu a Sandera, ale o verziu s priamym vstrekovaním paliva a variabilným časovaním ventilov. Poznáme ju napr. z Renaultu Mégane alebo Nissanu Juke. Druhou v ponuke bude už nepriamovstreková verzia 1.0 TCe s výkonom 74 kW (100 k), ktorá dokáže spaľovať aj LPG. Tú už poznáme, nedávno sme ju otestovali v Logane:

TEST Dacia Logan TCe 100 LPG: Neprekonaná kráľovná v pomere ceny a hodnoty!

No a nakoniec do ponuke pribudne aj plne hybridný pohon E-Tech z Clia/Arkany. Základom je v tomto prípade atmosférický benzínový motor 1.6 SCe s nepriamym vstrekovaním paliva, ktorý pôvodne vyvinul Nissan. Celkvoý výkon by mal dosahovať 103 kW (140 k), a to vďaka spolupráci spaľovacieho motora a elektromotora. Batéria má kapacitu 1,2 kWh. Hybrid by mal vedieť jazdiť v meste až 80 % času výlučne na elektrinu. Nedávno sme ho otestovali v Renaulte Arkana:

PRVÁ JAZDA Renault Arkana 1.6 E-Tech Hybrid: Nečakane lepšia voľba