Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb 2023 cadillac escalade v 001 Thumb 2023 cadillac escalade v steering wheel badge Thumb 2023 cadillac escalade v front Thumb 2023 cadillac escalade v wheel and badge Thumb 2023 cadillac escalade v Thumb cadillac escalade v

Cadillac chystá nové "superSUV" Escalade-V. Zverejnil prvé fotky

Na jar Cadillac oficiálne predstaví vrcholnú, vysokovýkonnú verziu Escalade-V súčasnej, piatej generácie veľkého SUV. Pri tejto príležitosti zverejnil prvú sadu fotografií.


Na informácie o novom superSUV je však americká značka skúpa. Technické špecifikácie drží pod rúškom tajomstva, no Escalade-V má pod kabátom skrývať poriadne silné viacvalcové srdce a preladený podvozok v záujme športovejších jazdných vlastností. Aj keď takto veľký a ťažký kolos rozhodne nebude rýdzo športovým SUV. Podľa prvých informácii však má byť dynamika v priamke úžasná...

Cadillac oficiálne neprezradil, aký motor pod kapotu Escalade-V nasadí. No šepká sa, že využije ručne skladaný, kompresorom prepĺňaný benzínový 6.2 l osemvalec, ktorý poháňa model CT5-V Blackwing alebo Chevrolet Camaro ZL 1. V prvom prípade ponúka 498 kW (677 k) a v druhom trochu menej, 484 kW (658 k). Mimochodom, Escalade už v ponuke jeden osemvalec má, je ním atmosférický benzínový 6.2 l V8 motor s výkonom 313 kW (425 k). 

Vzhľadovo sa Escalade-V od "bežného" Escalade odlíši agresívnejšie tvarovanou prednou časťou so špecifickou mriežkou chladiča a nárazníkom. Odlišné je aj prevedenie denného LED svietenia. Zadná časť adoptuje nárazník s difúzorom a dvojicou dvojitých koncoviek výfuku. Zábery interiéru zatiaľ značka nezverejnila. No už onedlho, na jar r. 2022 vrcholnú verziu Escalade-V oficiálne predstaví. Budeme vás informovať.