Proceed 09 2021 1140x190
Thumb cupra tarraco Thumb content seat tarraco fr 2.0 tsi 245 test autozurnal 27 Thumb content seat tarraco fr 2.0 tsi 245 test autozurnal 23

Bude Cupra Tarraco realitou? Podľa španielskeho magazínu už čoskoro...

Podľa informácií španielskeho automagazínu Autonocion má samostatná značka Cupra už onedlho predstaviť ďalší ostrý model, a to obľúbené Tarraco. Značka si vraj zaregistrovala prvých osem kusov.

Po Atece, Leone, Formentore a nedávnom elektrickom Borne je na programe dňa ostré Tarraco. Aspoň tak nám to prezentuje španielsky automagazín, podľa ktorého si Cupra nechala zaregistrovať prvých 8 kusov najvýkonnejšieho Tarraca. Tie majú slúžiť ako marketingové a reklamné "nástroje". O jeho príchode sa špekuluje už od roku 2018, kedy sa z divízie SEAT-u stala samostatná značka. Autonocion tiež tvrdí, že už o niekoľko dní alebo týždňov sa o výkonnom Tarracu dozvieme prvé oficiálne podrobnosti...

Cupra Tarraco by dostalo ešte výkonnejší motor, ostrejší vzhľad a športovejší podvozok ako doteraz najvýkonnejšie a "najšportovejšie" SEAT Tarraco FR (na fotkách). To môže mať pod kapotou motor 2.0 TSI s výkonom 180 kW/245 k. Ide o priameho konkurenta Škody Kodiaq RS.

Ak by ste začali možnú Cupru Tarraco porovnávať napr. so sesterskou Škodou Kodiaq RS, bola by to veľká chyba. Kodiaq RS s motorom 2.0 TSI a výkonom 180 kW/245 k už svojho konkurenta v SEAT-e má, a je ním Tarraco vo výbave FR s totožným motorom, okoreneným vzhľadom a športovejším nastavením podvozka. Nedávno sme ho otestovali: 

TEST SEAT Tarraco FR 2.0 TSI 4Drive: Ako jazdí SUV atlét s vrcholným benzínovým motorom?

Ak príde Cupra Tarraco, bude ostrejšia a výkonnejšia. Keďže už menšia Cupra Ateca má pod kapotou silnú verziu dvojlitra TSI s výkonom 221 kW/300 k, Tarraco určite nedostane slabší motor. Najviac pravdepodobnou voľbou je 2.0 TSI z Formentora Veloz, ktorý má 228 kW/310 k. Do úvahy tiež pripadá výkonnejšie naladenie z Tiguanu R s porciou 235 kW/320 k.

Napriek tvrdeniu dobre informovaného španielskeho magazínu je príchod Cupry Tarraco ešte stále vo forme špekulácií. No keďže samostatná značka Cupra má v koncerne VW "prémiovo-športové" postavenie, ostré Tarraco by mohlo ponuku modelov obohatiť. Pozrite, Cupru Ateca sme tu mali ešte pred príchodom Tiguanu R a SEAT dokáže v koncerne dlhodobo "pretlačiť" aj rovnako výkonné modely ako "vedúca" značka Volkswagen. Cupra si zároveň dokázala vybudovať slušné renomé a bohatú fanúšikovskú základňu. Niečo nám hovorí, že tristokoňové Tarraco bude realitou...

PS: na úvodnom snímku článku je grafická ilustrácia známeho grafika X-Tomi Design. Nejde o oficiálnu podobu Cupra Tarraco.

Zdroj: Autonocion