Honda 06 2020 1140x190 jazz
Thumb 2021 bmw 4 series 1 copy Thumb 2021 bmw 4 series 4 copy Thumb 2021 bmw 4 series 2 copy Thumb 2021 bmw 4 series 3 copy Thumb bmw 4 series coupe presentation 1

BMW 4 Coupé odhalené! Polarizuje prednou maskou

Nové BMW 4 Coupé v sériovej podobe odhaľujú "uniknuté" zábery z propagačného materiálu, ktoré sa začali šíriť internetom. Potvrdzujú kontroverznú prednú masku s veľkými obličkami.

Premiéra nového BMW 4 Coupé má prebehnúť už zajtra, 2. júna, ešte predtým si však môžeme prezrieť nové kupé strednej triedy v plnej kráse. Automobilka načasovala "únik" záberov veľmi dobre. Potvrdzujú to, čo sme vedeli už dávnejšie. Nové poňatie pre značku typických obličiek prednej masky pôsobí ako malá dizajnová revolúcia. Fanúšikov rozdeľuje na dva tábory. Prvý vyzdvihuje nový nápad, expresívny charakter a rebelstvo, ten druhý kritizuje odklon od tradície, príliš veľké rozmery a málo elegantné poňatie.

Prečítajte si tiež:

TEST BMW M235i xDrive Gran Coupé: Expresne a so štýlom

Nové BMW 4 Coupé aj ako ostré M4

Okrem 4 Coupé sa nová predná maska objaví aj na vrcholnej verzii M4 a dokonca aj na sedane M3. Práve na športových zástupcoch divízie M v spolupráci s ďalšími športovými doplnkami karosérie môže byť extrovertné poňatie obličiek mimoriadne zaujímavé. Model na fotkách z propagačného materiálu je divíziou M prikorenené BMW M440i. Technicky je nové 4 Coupé spriaznené s radom 3.


Okrem toho môžete pri novom BMW 4 čakať športovú elegantnú líniu karosérie kupé, ktorá už kontroverzne pôsobiť nebude. Pod kapotou bude po premiére niekoľko motorizácii, ktoré preberie z technicky spriazneného BMW 3. 430i dostane prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 2.0 l a výkonom 190 kW (258 k). Šesťvalcová M440i s objemom 3.0 l ponúkne zaujímavejších 275 kW (374 k). Nebude chýbať ani vrcholný športový model M4, ktorý z 3.0 l turbobenzínového šesťvalca S58 vydoluje okolo 353 kW (480 k) a 600 Nm. Motor už poznáme napr. z BMW X3 M. Ak stále stačiť nebude, balík Competition pridá spolu s ďalšími úpravami 22 kW (30 k) navyše.

Prečítajte si tiež:

Modernizované BMW radu 5 a 6 GT oficiálne

Budúci rok by mala prísť vrcholná verzia M4, ešte predtým sa však ukáže jej štvordverový braček, BMW M3. Dostanú pohon všetkých kolies a automatickú prevodovku. Pribudnúť má aj puristická verzia "Pure" s manuálnou prevodovkou, pohonom zadných kolies a elektronicky riadením samosvorným diferenciálom. Tá by mala mať o čosi nižší výkon ako štandard, no bude ľahšia. Okrem 8-stupňovej prevodovky tak ponúkne nový bavorský supersedan a kupé strednej triedy aj 6-stupňový manuál a pohon zadných kolies. 

Zdroj foto: germanforumcar

Odporúčame: