Vw 10 2020 1140x190
Thumb livree giulia gta 1 Thumb 316095dfdfdb947eac7a9903ff967bca Thumb 0874d1e11a6767b7dc9cd3fc26e7e064 Thumb alfa romeo giulia gta liveries 1 Thumb alfa romeo giulia gta liveries 2 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 1 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 2 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 3 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 5 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 4 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 6 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 11 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 8 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 7 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 13 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 14 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 18 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 15 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 19 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 20 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 21 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 24 Thumb content alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 22 Thumb livree giulia gta 3 Thumb alfa romeo giulia gta liveries Thumb livree giulia gta 2 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb livree giulia gta 4 Thumb livree giulia gta 5 Thumb livree giulia gta 7 Thumb livree giulia gta 6 Thumb livree giulia gta 8 Thumb livree giulia gta 9 Thumb livree giulia gta 11 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb livree giulia gta 10 Thumb livree giulia gta

Alfa zverejnila ceny špičkovej Giulie GTA a GTAm. Stojí šialené peniaze

Alfa Romeo s predstavením Giulie GTA a GTAm potešila srdce každého petrolheada. Kus špičkovej techniky zabalený do extrovertného talianskeho dizajnu nenechal nikoho chladným. Poznáme už aj prvé ceny. Alfa Romeo Giulia GTA a GTAm sa cenami pohybuje vo vodách superšportových áut.

Najostrejšia Giulia sa nám ukázala už v marci, automobilka teraz zverejňuje talianske ceny tohto skvostu na kolesách. Zároveň ukazuje možné farebné kombinácie, ktoré dotvárajú extrovertný charakter a odkazujú na pretekárske lakovanie zo 60. rokov minulého storočia. Alfa Romeo Giulia GTA  (Gran Turismo Alleggerita) začína na cene 175 tisíc eur, vrcholná GTAm ("m" ako "modificata") dokonca na 180 tisíc eur. A to sa už hýbeme vo vodách superšportov. Supersedan si však cenu dokáže obhájiť. Ponúka totiž punc exkluzivity, výnimočnosti a ozajstnej pretekárskej techniky. Nakonfigurovať si ju môžete podľa seba na tomto odkaze. Pre porovnanie, doterajší vrchol, Giulia Quadrifoglio, stojí na tamojšom trhu od 86 tisíc eur. U nás začína na 81 tisíc eur.

Prečítajte si tiež:

Motor Alfa Romeo V6 Busso: Umelecké dielo umrelo s konštruktérom

Legendy sú späť!

Pripomeňme si, o čom vlastne legendárny návrat Giulie GTA a GTAm je. Aj keď základné tvary Giulie (ktoré mimochodom vôbec nestarnú) poznáme, GTA a GTAm povyšujú rozšírené rozchody kolies vpredu aj vzadu o 50 mm proti Giulii QV. S tým idú ruka v ruke rozšírené blatníky, ktoré jej dávajú ešte rozkročenejší postoj. 

Predný nárazník má väčšie nasávacie otvory a aktívny splitter, v tom zadnom je masívny difúzor a dva oválne kanóny výfukovej sústavy, umiestnené centrálne. Všimnite si šialene široké zadné pneumatiky 20-palcových kolies, toto auto sa zapáči každému. Celok korunuje veľký zadný spojler verzie GTAm, ktorý dáva spomenúť na staré dobré časy... Mimochodom GTAm oproti GTA pridáva namiesto zadných sedačiek bezpečnostný rám, šesťbodové bezpečnostné pásy, zadné sklá z plexiskla a ďalšie vychytávky pre ešte nekompromisnejší šoférsky zážitok.

Odporúčame:

Alfa Romeo Giulia a Stelvio dobiehajú technologické manko

Ruke v ruke s dizajnom ide aj technika pod kapotou, ktorú Taliani ešte väčšmi povýšili. Základom GTA a GTAm je oproti QV odľahčenie o 100 kg. Rozšírenia zadných blatníkov sú karbónové, rovnako ako hnací hriadeľ alebo časť predného nárazníka. Hliníková je kapota, mnohé diely motora a jeho príslušenstva a tiež zavesenie kolies.  Podvozok je preladený k väčším zážitkom na cestách a na pretekárskych okruhoch. Modifikovali pružiny, tlmiče, stabilizátory a tiež geometriu kolies. GTA a GTAm sú tuhšie ako model Quadrifoglio Verde. Vďaka odľahčeniu sa má hmotnosť GTA pohybovať okolo cifry 1520 kg. Brzdy sú karbón-keramické.

Špičkový biturbobenzínový motor V6 s objemom 2,9 l, ktorý má korene vo Ferrari, dostal decentnú porciu sily navyše. Produkuje o 22 kW (30 k) viac ako Giulia QV, spolu ponúka teraz až 397 kW (540 k). Vďaka tomu zrýchlia Giulie GTA a GTAm na stovku zhodne za šialených 3,6 s, samozrejme s funkciou kontrolovaného štartu (launch control). Svoj potenciál dáva špičková pohonná jednotka najavo prostredníctvom titánového výfukového systému od špecialistu, firmy Akrapovič. O zvukový orchester bude zjavne postarané.  

Táto špecialitka vznikne v počte len 500 kusov, a to spolu pre verzie GTA a GTAm. Budúci majitelia dostanú k autu pretekársku prilbu Bell a kombinézu, rukavice a topánky značky Alpinestars. Zároveň budú schopnosti Alfy Romeo Giulia GTA a GTAm môcť vyskúšať v exkluzívnej akadémii rýchlej jazdy, Alfa Romeo Driving Academy.  

Videoarchív: