Vw limited 1140x190  1

Abarth predstavuje zatiaľ najvýkonnejší model v histórii značky

Nový Abarth 600e absolvoval záverečné testy a prvýkrát sa predstavil verejnosti v Miláne, kde sa s ním natáča nový reklamný spot. Prvý obrázok láka na atletický a agresívny vzhľad. Z uvádzacej verzie Abarth 600e Scorpionissima vznikne len 1949 kusov.

Nový Abarth 600e Scorpionissima bude vďaka elektromotoru s výkonom 176 kW (240 k) najvýkonnejším sériovým modelom v histórii značky, založenej v roku 1949. Celá jeho konštrukcia je v duchu tradície podriadená maximálnej výkonnosti. Príkladom môže byť špeciálny samosvorný diferenciál, vyvinutý pre špecifické podmienky a dynamické charakteristiky elektrického pohonu, Tento prvok je v segmente kompaktných elektrických automobilov unikátny.

Ďalším technickým komponentom sú aj špeciálne pneumatiky, vyvinuté pre Abarth 600e v spolupráci s dodávateľom pre šampionát elektrických monopostov Formula E. Abarth tvrdí, že vďaka konštrukcii kombinujúcej zmesi rozličnej tvrdosti na hlavných častiach behúňa tieto pneumatiky zabezpečujú vynikajúcu trakciu a dynamické jazdné vlastnosti v kombinácii s malým valivým odporom, ktorý prispieva k predĺženiu dojazdu elektrického automobilu. Sú to dve protichodné vlastnosti, a preto sme zvedaví, ako sa takéto pneumatiky prezentujú v praxi.

Exkluzívny uvádzací fialový odtieň laku karosérie Hypnotic Purple zvýrazňuje agresívny dizajn s veľkým zadným spojlerom. Charakteristickú siluetu dotvárajú aj veľké 20-palcové kolesá, ktoré sú potrebné kvôli výkonnej brzdovej sústave s veľkým priemerom kotúčov. Každý exemplár uvádzacej série nového modelu Abarth 600e Scorpionissima bude okrem toho vybavený certifikátom autenticity.