Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb 100  aha ov renault trucks 1 Thumb 100  aha ov renault trucks 2 Thumb 100  aha ov renault trucks 1

100 ťahačov Renault Trucks

Spoločnosť Jost Group, popredný hráč na poli prepravy a logistiky v Európe, sa pri obnove svojho vozidlového parku znovu rozhodla pre značku Renault Trucks.

Flotilu 100 ťahačov Renault Trucks T 4x2, ktoré si prevzala, bude prevádzkovať na medzinárodných trasách. Francúzsky výrobca nákladných vozidiel sa stal jedným z hlavných dodávateľov Jost Group. „Čo sa týka motora, 460 koní je pre nás ideálny kompromis medzi výkonom a celkovými nákladmi na prevádzku,“ vysvetľuje Joseph Schmitz, vedúci nákupu Jost Group. „Všetky vozidlá sú vybavené prvkami Pack Fuel eco pre optimalizovanie spotreby paliva.“

Pack Fuel eco obsahuje inteligentné technológie, ktoré prispievajú k znižovaniu spotreby paliva: systém eco cruise control s režimom Optiroll, vypínateľný kompresor vzduchu, čerpadlo riadenia s premenlivým prietokom, automatické zastavenie motora po 3 minútach na voľnobehu. Odovzdané vozidlá sú vybavené uzávierkou diferenciálu na zadnej náprave, retardérom, nádržami a vzduchojemami z hliníka, strešnými a bočnými spojlermi, klimatizáciou, Bluetooth/MP3 a chladničkou pod lôžkom.

V službe u Jost Group najazdia ťahače Renault Trucks T 460 ročne 120.000 km prevažne po cestách v Belgicku, Luxembursku, Holandsku a vo Francúzsku. Vozidlový park tejto spoločnosti tvorí armáda 1100 truckov a 24.000 návesov. Zamestnáva 1650 pracovníkov a má zastúpenie v 13 krajinách: Belgicku, Luxembursku, Taliansku, vo Francúzsku, v Portugalsku, Poľsku, Nemecku, Holandsku, Rumunsku, Slovensku, Maďarsku, Tunise a Maroku.