Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb 1m Thumb 2m Thumb 3m Thumb 4m Thumb 5m Thumb 6m Thumb 7m Thumb 8m Thumb 9m Thumb 10m

Vylepšené Mitsubishi ASX prichádza na Slovensko s cenami od 16 190 eur

K dispozícii je jeden motor a dve prevodovky. Pohon všetkých štyroch kolies sa dá kombinovať iba s variátorom.

História Mitsubishi ASX siaha do roku 2009, kedy ho svet videl prvýkrát. Automobil má za sebou niekoľko omladzovacích kúr a tú najnovšiu rozhodne neprehliadnete. Dizajnéri premodelovali oba konce auta, pričom inšpiráciu hľadali vo väčších modeloch Mitsubishi. ASX má teraz predné svetlomety rozdelené do dvoch celkov. Vyššie sú tenké stretávacie a diaľkové svetlá, nižšie našli uplatnenie smerovky a hmlovky. Maska chladiča je masívnejšia a rovnaký dojem budí celá predná časť. 

Vzadu upútajú najmä koncové svetlá s novou grafikou a diódovou technikou, ktoré autu dožičia výraznejší svetelný podpis. Nárazník je členitý - nájdeme v ňom napodobeninu ochrany podvozka i falošné vetracie otvory. Uprostred sa nachádza hmlovka a nižšie pár odrazových sklíčok. Úpravy vizáže dotvárajú ozdoby na predných blatníkoch, nové zliatinové disky alebo upravená paleta lakov karosérie.

Vo vnútri dramatické zmeny nevidno. Najzásadnejšou je nový multimediálny systém s osempalcovým dotykovým displejom a navigáciou TomTom, so schopnosťou aktualizovať informácie o premávke v reálnom čase. Na obrazovke si môžete premietať videá, nahraté na USB kľúč. Samozrejme iba vtedy, keď auto stojí.

V minulosti sa pod kapotou Mitsubishi ASX objavovali rôzne motory, vrátane francúzskeho turbodiesela s objemom 1,6 litra (napokon, Citroen a Peugeot si z ASX odvodili vlastné modely C4 Aircross a 4008). Neskôr bola ponuka obmedzená na atmosférickú benzínovú jedna-šestku (86 kW/117 k).

Pre modernizované Mitsubishi ASX výrobca pripravil jediný motor, a to atmosférický benzínový dvojliter, pochádzajúci z väčšieho Outlandera. Dosahuje výkon 110 kW (150 k) pri 6000 otáčkach za minútu a najvyšší krútiaci moment 195 Nm pri 4200 1/min. Kombinovať ho je možné s päťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s bezstupňovým ústrojenstvom CVT. K variátoru Japonci pridávajú možnosť manuálneho radenia šiestich prednastavených prevodových pomerov. Štandardne sú poháňané predné kolesá, bezstupňovú prevodovku môžete kombinovať aj s pohonom 4x4.

Novinka prichádza na slovenský trh s tromi stupňami výbavy. Základný Inform zahŕňa sedem airbagov (vrátane kolenného), diódové predné a koncové svetlá, asistenta pre rozjazd do kopca, palubný počítač, výškovo nastaviteľné sedadlo šoféra, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, manuálnu klimatizáciu, rádio s CD, MP3 prehrávaním, USB vstup, 16, palcové oceľové disky s plastovými krytmi,...

Prostredná úroveň Invite pridáva zadné parkovacie senzory, chrómované ozdobné lišty na lemoch bočných okien, multifunkčný volant s koženým vencom, tempomat, Bluetooth alebo koženú hlavicu radiacej páky. 

Najvyššia výbava Intense obsahuje najmä asistenčné systémy - sledovanie mŕtveho uhla, asistenta zmeny jazdného pruhu či monitorovanie dopravnej situácie za vozidlom pri cúvaní. Mitsubishi ASX Intense okrem toho pridáva automatické nastavenie sklonu predných svetlometov, lakťovú opierku medzi prednými sedadlami, vyhrievané predné sedadlá, automatickú klimatizáciu, bezkľúčové odomykanie a štartovanie, 18-palcové zliatinové disky alebo multimediálny systém s osempalcovým dotykovým displejom. 

Cenník

  Inform Invite Intense
2,0 MIVEC (110 kW/150 k) 5M 4x2 16 190€ 17 790€ 20 990€
2,0 MIVEC (110 kW/150 k) CVT 4x2   18 990€ 22 190€
2,0 MIVEC (110 kW/150 k) CVT 4x4   20 490€ 23 690€