Vw multivan 12 2021 1140x190
Thumb bmw m135i xdrive 2022 autozurnal.com 7 Thumb bmw m135i xdrive 2022 autozurnal.com 1 Thumb bmw m135i xdrive 2022 autozurnal.com 3 Thumb bmw m135i xdrive 2022 autozurnal.com 5 Thumb bmw m135i xdrive 2022 autozurnal.com 4 Thumb bmw m135i xdrive 2022 autozurnal.com 2 Continental 10 2021 1024x597 Thumb bmw m135i xdrive 2022 autozurnal.com 6

Vylepšené BMW M135i xDrive prichádza s modifikovaným podvozkom

Automobilka BMW vylepšila podvozok vrcholného modelu radu 1, konkrétne M135i xDrive. Podľa značky mu detailné vylepšenia komponentov podvozka dodávajú výrazne lepšie jazdné vlastnosti. Upravili tiež zvukový prejav v interiéri pre emotívnejší jazdný zážitok. 

Špičkový výkon 2.0 l štvorvalcového motora s výkonom 225 kW (306 k) a technológiou BMW TwinPower Turbo pod kapotou ostáva, značka ladila najmä podvozok a zvukovú kulisu motora, ktorá má byť teraz ešte výraznejšia. Mechanické zmeny na podvozku majú zabezpečiť čitateľnejšie jazdné vlastnosti na limite, pri jazde na okruhu a vplyv majú aj na menšiu mieru náklonov v zákrutách.

Hodnoty odklonu predných kolies BMW M135i xDrive sa zvýšili pre úpravu absorpcie bočných síl pri prejazde zákrut. Nové dodatočne použité hydraulické silentbloky zabezpečujú pripevnenie ramien prednej nápravy, pričom prepracované boli aj úchyty ramien na zadnej náprave (BMW radu 1 využíva viacprvkové zavesenie kolies). Súčasne zmenili aj charakteristiku pružín a tlmičov pre ich odlišné zladenie. Celkovo má M135i xDrive poskytnúť ešte väčšiu radosť z jazdy a ostrejšie jazdné vlastnosti.

Technológia podvozka dopĺňa športové výkonové vlastnosti motora a optimálne spolupracuje aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive. Kompaktný model sa štandardne dodáva s obmedzovaním preklzu kolies umiestneným blízko aktuátora (lineárny pohon prevádzajúci rotačný pohyb na priamočiary) integrovaného do riadiacej jednotky motora. Výsledné skrátenie signálnych dráh umožňuje ovládať trakciu až desaťkrát rýchlejšie ako pri bežných systémoch a to najmä pri rozbiehaní, na klzkom povrchu a počas dynamických prejazdov zákrut.

Prečítajte si tiež:

MINITEST BMW 128ti a Michelin Pilot Sport 4: Konečne môže ukázať plný potenciál

BMW M135i xDrive využívanie taktiež vpredu umiestnený mechanický samosvorný diferenciál. Súčasťou štandardnej výbavy vozidla je aj osemstupňová prevodovka Steptronic Sport. Na mieru upravenú stabilizačnú funkciu Dynamic Stability Control (DSC) dopĺňa v modeli BMW M135i xDrive systém Performance Control, ktorý pri ostrom brzdení upravuje prejavy riadenia vozidla.

Súčasťou štandardnej výbavy sú aj špeciálne vyladené riadenie M Sport a výkonné brzdy M Sport. Kompaktný športový automobil štandardne opúšťa továreň na 18-palcových M diskoch kolies z ľahkých zliatin s možnosťou výberu 19-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin v rôznych dizajnových vyhotoveniach. Zvuk výfuku prešiel tiež procesom ladenia. 

Do ponuky sa dostala aj nová paleta výrazných lakov karosérie. Jednotlivé laky z ponuky BMW Individual a špeciálne požiadavky zákazníkov teraz možno začleniť priamo do výrobného procesu v závode spoločnosti BMW v Lipsku, kde tento kompaktný model vzniká. Špeciálne farby si vyžadujú dodatočný servis a technickú podporu so zvýšeným podielom procesov s potrebou ručnej práce. Za týmto účelom sa upravila existujúca lakovňa a počet zamestnancov, ktorí tam pracujú, sa zvýšil o desať osôb.

K novým prírastkom v palete farieb karosérie modelu BMW M135i xDrive patrí žltý nemetalický M odtieň laku Sao Paulo Yellow ako aj matné povrchové úpravy vo farbách oranžová metalíza Frozen Orange a sivá metalíza Frozen Pure Grey.